Наїв і реалії мисткині — Прими: сага з народного життя «Світотворення від Марії» Людмили Лисенко
Переді мною трохи не 1 тисяча 700 сторінок романного трикнижжя Людмили Лисенко «Світотворення від Марії» (Переддень. Введення. Об’явлення). >>
Костюми для балету «Данте» створила Ганна Іпатьєва. (Фото надане Театром.)
Нинішнього року Італія та уся світова культурна спільнота відзначає 700-річчя з дня смерті Данте Аліг’єрі — одного з найвидатніших поетів і мислителів епохи Середньовіччя, символу єдності країни та провісника нової європейської культурної цивілізації.
Тож сучасна балетна постановка Національної опери України «Данте», реалізована спільно з Посольством Італії в Україні та Італійським інститутом культури в Україні, офіційно увійшла до всесвітньої мистецької програми Dante 700 nel mondo («Данте 700 у світі»).
Над проєктом працював міжнародний склад постановників. Хореограф, балетмейстер-постановник та автор лібрето — випускник Київського державного хореографічного училища, а нині художній керівник балету та головний хореограф Theatre Kiel (Німеччина) Ярослав Іваненко.
Лібрето створено за мотивами повісті «Нове життя» та поеми «Божественна комедія» Данте Аліг’єрі. Диригент-постановник — Олексій Баклан.
Відеосценографи — Давіде Брокколі та Лівіо Савіні (Італія). Сценограф — Станіслав Петровський, художниця костюмів — Ганна Іпатьєва. Координатор міжнародної участі в проєкті — Нікола Франко Баллоні.
Постановка вимагає найвищого рівня майстерності від провідних виконавців Національної опери України, а відеосценографія, створена італійськими візуальними дизайнерами, надає виставі додаткового виміру.
За допомогою сучасних відеотехнологій і спецефектів глядач опиняється разом із Данте та його коханою Беатріче то в чарівній атмосфері середньовічної Флоренції, то в потойбічному світі — в містичних колах Пекла та Раю Данте.
У постановці використані фрагменти творів Ріхарда Вагнера, Антоніна Дворжака, сучасна музика духовника православної ассірійської громади у Грузії, схіархімандрита Серафіма (Біт-Харібі).
Також звучатимуть частини з симфоній знаменитого італійського композитора Еціо Боссо (Ezio Bosso, 1971–2020), які вперше виконуватимуться в Україні.
Образ автора «Божественної комедії» на першому прем’єрному показі 25 червня втілить Денис Недак, а Тетяна Льозова виконає партію коханої поета — Беатріче. У ролі Вергілія — Ярослав Ткачук.
Головні партії у прем’єрній виставі 27 червня виконають Микита Сухоруков (Данте), Ольга Голиць (Беатріче) та Віталій Нетруненко (Вергілій).
Переді мною трохи не 1 тисяча 700 сторінок романного трикнижжя Людмили Лисенко «Світотворення від Марії» (Переддень. Введення. Об’явлення). >>
У Києві Національний академічний оркестр народних інструментів України (НАОНІ) та театр «Шерліз» 10 січня представляють додаткову виставу за мотивами відомої повісті Чарльза Діккенса «Різдвяна історія». >>
Землю ботанічного саду ім. Гришка, що у Києві, незаконно віддали під забудову: там планують будівництво житлових будинків та офісів. >>
Танцівник, хореограф та переможець 6 сезону шоу "Танцюють всі!" Володимир Раков загинув на фронті під час виконання бойового завдання. >>
Станом на грудень 2024 року зафіксовано пошкодження російськими варварами 1255 об'єктів культурної спадщини, з яких 125 – національного значення. >>
До Литви для реставрації, від початку повномасштабного російського вторгнення, були переміщені понад 1500 культурних і мистецьких цінностей із України. >>