Коломойський залишиться під вартою до 26 січня
Бізнесмена Ігоря Коломойського Шевченківський райсуд залишив під вартою до 26 січня 2024 року. Відповідне рішення суд ухвалив під час засідання у вівторок, 28 листопада. >>
Рішення Банку Англії стосується операції примусової конвертації в акції банку (bail-in) чотирьох випусків його єврооблігацій, випущених через канал фінансування ПриватБанку — британську компанію UK SPV Credit Finance plc на суму $595 млн.
Треба зауважити, що таке рішення Банк Англії виніс за запитом безпосередньо Національного банку України.
Адже націоналізацію ПриватБанку і відповідно, bail-in було зроблено згідно з українським законодавством, а євробонди через SPV було випущено згідно з англійським правом.
Поважний суд не поспішав та думав над запитом чотири роки! Чимало аналітиків були скептично налаштовані та вважали, що британці, для яких право власності священне, будуть непохитними і борг банку перед бондхолдерами на $595 млн доведеться повертати.
По-перше, процедура bail-in хоч і прописана у європейському законодавстві, але вперше була практично застосована саме на кейсі ПриватБанку. Зауважу, що завдяки цьому було суттєво знижено фінансове навантаження на державу, коли довелося вливати величезні кошти в ПриватБанк у процесі націоналізації.
По-друге, частина власників облігацій (а аналітики натякали, що серед них чимала група представляла інтереси Коломойського) подала позов до Лондонського арбітражного суду на суму майже $335 млн, і влітку 2019 року суд ухвалив хоч і проміжне рішення, та все ж на користь власників таких облігацій.
Феміда, щоправда, встановила низку обмежень, зокрема таку вимогу: виплати можуть отримати особи, які доведуть свою непов’язаність із колишніми власниками ПриватБанку.
І тут певна кількість бондхолдерів... відпала. (Пізніше Високий суд Англії та Уельсу 16 березня 2020 року підтвердив право ПриватБанку здійснювати виплати за випущеними в 2010-му та 2013-му євробондами не всім пред’явникам).
По-третє, якщо Банк Англії визнає законність процедури bail-in, то арбітраж має право переглянути позицію, що зараз ми і спостерігаємо.
«Відповідно до розділу 89H Банк Англії вирішив визнати bail-in ПриватБанку, і Казначейство Її Величності схвалило це рішення», — повідомляє британський центробанк. Значення цієї події прекрасно розуміють фахівці.
Як прокоментувала екс-очільник Нацбанку України Валерія Гонтарева, «у нас не було сумнівів, що все було зроблено правильно. Банк Англії підтвердив, що всі дії НБУ по bail-in інструментах також були безпомилковими», додавши, «вони визнали, що євробонди було списано згідно із законодавством України».
Рішення Центробанку Англії має величезне значення. Це не лише вперше в історії одна країна визнала проведений іншою країною bail-in відповідно до європейського механізму врегулювання неплатоспроможних банків. Це дуже важливе рішення в контексті всіх судових процесів у справі націоналізації ПриватБанку.
Як зауважила заступник голови правління НБУ Катерина Рожкова: «Звісно, це не гарантія перемоги державного ПриватБанку в суді, однак значно збільшує шанси на успіх і, сподіваюся, дозволить зберегти кошти платників податків».
Бізнесмена Ігоря Коломойського Шевченківський райсуд залишив під вартою до 26 січня 2024 року. Відповідне рішення суд ухвалив під час засідання у вівторок, 28 листопада. >>
Закон про бюджет рф на 2024-2026 роки підписав російський диктатор володимир путін. Наступного року майже третина всіх витрат буде спрямована на утримання армії та оборонно-промислового комплексу. >>
Ексзаступника голови Держспецзвʼязку Віктора Жору Вищий антикорупційний суд 27 листопада відправив під варту. Він може вийти із СІЗО під заставу 10 мільйонів гривень. >>
Пам’ятну монету "Рік Дракона" номіналом у 5 гривень презентував Національний банк. Із 24 листопада її вводять в обіг. >>
Новий транш макрофінансової допомоги на суму 1,5 млрд євро переказав Україні Європейський Союз. >>
Верховна Рада підтримала кандидатуру керівника Рівненщини Віталія Коваля на посаду голови Фонду державного майна України під час засідання у вівторок. >>