Королеви висоти: Ярослава Магучіх та Ірина Геращенко здобули три нагороди у фіналі Діамантової ліги
Одразу після успішної для себе Олімпіади поїхали виступати на етапи Діамантової ліги наші стрибунки у висоту Ярослава Магучіх та Ірина Геращенко. >>
Українські гандболісти вдруге поспіль зіграють на чемпіонаті Європи. (Фото з сайту xsport.ua.)
Після того, як у гандбольній Європі завершилися кваліфікаційні баталії національних збірних, у Федерації гандболу України відбувся серйозний розбір польотів.
На своєму засіданні президія федерації ухвалила кілька важливих рішень. Перше стосувалося керівника ФГУ. Виконуючим обов’язки президента організації було призначено її віцепрезидента Євгена Петрушевського.
Іншим голосуванням президія відправила у відставку з поста головного тренера жіночої збірної України Бориса Чижова, назвавши при цьому його роботу незадовільною.
Намагаючись кваліфікуватися на чемпіонат світу, українські гандболістки відверто провалили вирішальний «плей-оф» відбору, з тріском програвши його досвідченій збірній Швеції. І нехай не вводить в оману шанувальників гандболу успіх команди Бориса Чижова у гостьовому матчі-відповіді. Виграш у шведок на їхньому майданчику з різницею в кілька м’ячів лише трохи підсолодив загалом дуже гірку пігулку, котру «синьо-жовтим» виписав суперник у Києві.
Тоді, нагадаємо, підопічні Чижова безвольно програли Швеції — 14:28, достроково позбавивши себе шансів на участь у «мундіалі».
І якби не спалах коронавірусу в таборі шведок напередодні матчу-відповіді, через який їм довелося заявити на повторну гру резервний склад, думається, сумарний результат україно-шведського протистояння мав би ще сумніший вигляд.
Дуже близькою до провалу у своїй кваліфікаційній кампанії на майбутнє Євро перебувала й українська чоловіча збірна.
У суперництві з командами Росії, Чехії та Фарерських островів «синьо-жовтим» удалося здобути лише дві перемоги над «острів’янами» — найскромнішим учасником квартету. Іще була нічия в стартовому матчі відбору — зі збірною Росії. І, як виявилося, саме вона дозволила команді Миколи Степанця з третього місця в групі пробитися на гандбольне Євро.
Згідно з регламентом, на ЧЄ-2022 могли потрапити чотири з восьми команд, які посіли в своїх квартетах треті місця. Спортивна фортуна виявилася неймовірно прихильною до «синьо-жовтих», адже одразу в чотирьох конкурентів української команди під час підрахунку додаткових показників не знайшлося жодного набраного очка.
Програвши в заключних двох турах обидва поєдинки збірній Чехії один із лідерів збірної України Захар Денисов заявив: «Ми програли чехам і розуміли, що з одним очком ніхто нікуди не виходить. Але партнери по команді з надією чекали результатів наших конкурентів. І з’ясувалося, що у нас є путівка».
У Європейській гандбольній федерації вже провели жеребкування ЧЄ-2022, на якому збірну України чекає дуже складна «пулька» з командами Хорватії, Сербії та Франції. Захар Денисов визнає, що українській команді потрібно серйозно покращити свою гру. До старту континентального форуму у неї ще достатньо часу.
Одразу після успішної для себе Олімпіади поїхали виступати на етапи Діамантової ліги наші стрибунки у висоту Ярослава Магучіх та Ірина Геращенко. >>
Відтоді, як на місці товариських матчів збірних УЄФА започаткувала офіційний турнір під назвою Ліга націй, у змагальному календарі футболістів узагалі не залишилося місця для перепочинку. >>
Молодіжна збірна України футболу (U-21) успішно провела свій черговий поєдинок у відбірному турнірі Євро-2025 проти команди Північної Ірландії у ніч на середу. >>
Виступ національної збірної України на футбольному чемпіонаті Європи-2024 відверто не вдався. >>
Так, 82 нагороди — найгірший результат за останні 16 років. Проте сьоме місце за якістю нагород і п’яте за їх загальною кількістю — гідний результат, з огляду на негативний вплив повномасштабної війни на підготовку. >>
Паралімпійська збірна України посіла 7 місце в підсумковому медальному заліку, здобувши загалом 82 медалі: 22 золоті, 28 срібних та 32 бронзові. >>