Хворе серце, цукровий діабет і навіть карієс: до чого призводить нездорове харчування

27.04.2021
Хворе серце, цукровий діабет і навіть карієс: до чого призводить нездорове харчування

«Боротьба за фігуру» означає не мордування голодом, а збалансоване харчування разом із постійним фізичним навантаженням.

Бути струнким і красивим — природне бажання людини, однак природа, на жаль, багатьох «нагороджує» зайвою вагою. Іноді людина випробовує безліч рецептів, методик, лікарських препаратів для схуднення — і все марно.

 

Як бути? Що допоможе вирішити проблему?


Зазвичай ми хочемо бачити швидкі результати своїх зусиль, при цьому прагнемо, аби все відбувалося за найменших витрат сил, часу і засобів. Однак процес схуднення — тривалий і копіткий.

 

Що повільніше він просувається, то вища ймовірність того, що «нещасливі» кілограми згодом не повернуться. При цьо­му ви не втратите тонусу, а м’язова маса залишиться незмінною.


«Боротьба за фігуру» не означає голодування, нагадують лікарі. Хоча саме з напівголодним способом життя багато хто пов’язує процес схуднення. Однак довго жити за постійного обмеження в їжі просто неможливо.

 

Зрештою, ви ризикуєте «зірватися» і почати їсти все, що очі бачать. А це означає, що ваші попередні зусилля і вже отримані результати завершаться цілковитим провалом. До того ж ви можете ще й набрати додаткової ваги, що стане причиною стресу.

 

Тож раз на тиждень можете не обмежувати себе в харчуванні. Це допоможе зняти нервове напруження, буде своєрідним призом за вашу стриманість упродовж тижня.

 

Пам’ятайте, що й фізичні навантаження не будуть зайвими, оскільки вони прискорюють обмін речовин і допомагають «розправитися» зі значною частиною калорій.
Як наголошують дієтологи, схуднути допоможе раціональне харчування.

 

З меню необхідно виключити ковбаси, кондитерські вироби, білу випічку, газовані напої, страви швидкого приготування, алкоголь. «Порожні» калорії — їжа з великою кількістю малоцінних речовин.

 

Вона містить багато вуглеводів, жирів, солі й харчових добавок, проте мало білків i вітамінів. Лікарі пов’язують вживання «порожніх» калорій з ожирінням, серцевими захворюваннями, цукровим діабетом i карієсом.


Що потрібно нашому організмові? Насамперед амінокислоти, ненасичені жирні кислоти, вітаміни, мінерали та клітковина. Ці елементи є здебільшого в натуральних і помірно оброблених продуктах, таких як м’ясо, птиця, каші, картопля, чорний хліб, молочні продукти, риба.

 

Корисні калорії знайдете й у фруктах, але через великий вміст глюкози і фруктози вживати їх треба в міру, оскільки ці речовини активізують вироблення організмом інсуліну, який «сприяє» накопиченню жирових запасів.

ДО РЕЧІ

Найбільш популярні омани тих, хто хоче схуднути:


Що суворіша дієта, то вона ефективніша.


Часто вона ефективна лише в той момент, коли ви «боретеся» з кілограмами. А віддалений результат спрогнозувати неможливо.
Аби схуднути, не можна вечеряти.


Бажано не об’їдатися. Але легка вечеря потрібна: нежирні молочні продукти, овочі, фрукти.


Соняшникова олія — нежирна, отже — дієтична.


З дієтичного погляду брак холестерину — добре. Але в олії калорійність навіть вища, ніж у тваринному жирi. Тому людям iз надмірною вагою не можна вживати її в необмежених кількостях.


Є диво-ліки, з допомогою яких можна схуднути.


Не дотримуючись дієти, жодним препаратом не вдасться нормалізувати вагу.


Якщо дієта допомогла кільком людям — допоможе й мені.


Пам’ятайте, що всі «рецепти здоров’я» індивідуальні.


Схуднення несумісне з непомірним харчуванням.


У кожного свій поріг насичення. Головне — вставайте з-за столу з відчуттям легкого голоду.


Дієта — це постійне відчуття голоду.


Правильно розроблена дієта — це харчування дрібними порціями, які запобігають відчуттю голоду.