Зеленський: премія Черчилля і аплодисменти пустому піару
Як відомо, президента України Володимира Зеленського відзначили премією Міжнародного товариства Вінстона Черчилля за лідерство. >>
На своєму вчорашньому засіданні Верховна Рада мала вирішити низку кадрових питань.
Зокрема, щодо призначення очільників міністерств освіти та науки, аграрної політики та продовольства, а також енергетики.
Щодо претендента на посаду «аграрного» міністра Романа Лещенка в більшості парламентаріїв серйозних зауважень не виникало.
Та й його кандидатуру раніше підтримав Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики. Щоправда, й особливої одностайності не було: «за» проголосували 242 нардепи, — вистачило, але трохи з натяжкою.
Голоси дали переважно «слуги народу», партії «За майбутнє» та «Довіра». Одразу після голосування Роман Лещенко, який до цього (з червня 2020-го) очолював Держгеокадастр, склав присягу міністра.
На посаду міністра енергетики, а також віцепрем’єр-міністра претендував Юрій Вітренко. От довкола його кандидатури розгорілися справжні дебати. Цю кандидатуру не підтримав профільний комітет, категорично виступили «проти» фракція партії «Батьківщина», «Голос» і «ЄС».
«Нормальна людина з хорошою освітою і величезним досвідом», — так висловився про Вітренка Давид Арахамія, очільник фракції «Слуга народу».
А Нестор Шуфрич із ОПЗЖ згадав як плюс і премію за виграний у Гаазі суд із «Газпромом», мовляв, «не буде красти», і матір Наталю Вітренко — «дуже відповідального політика», отже, «генетика хороша».
Проте генетика не допомогла — Рада не підтримала кандидатуру Вітренка, давши всього 186 голосів (здебільшого від уже згаданої трійці зі «слуг народу», «Довіри» та «За майбутнє»). Тож міністерство, яке курирує важливу сьогодні енергетичну галузь, і надалі залишатиметься з тимчасово виконуючим обов’язки.
Уже після 14.00 парламент почав розглядати призначення на посаду міністра освіти та науки досі «тимчасового» Сергія Шкарлета. Його кандидатуру теж не підтримав профільний комітет. Та й сам пан Шкарлет викликав жваві дискусії в залі.
Найбільше претензій до кандидата було в партії «Європейська Солідарність», тимчасовому очільнику згадали і роботу при Януковичі, і науковий плагіат, і обмануті надії вчителів на підвищення зарплат. Сергій Шкарлет на останній закид відповів, що зростання зарплат відбулося на 9 відсотків у цьому році, а з 1 січня відбудеться ще на 20 відсотків. Отже, не такі вже «обмануті» ці надії.
Попри претензії проукраїнських партій парламент таки призначив Шкарлета на посаду міністра. Вирішальним у голосуванні став буквально один голос — 226 «за» при 226 необхідних. До вже згаданої трійці голосувальників примкнув «Опоблок» із 20 голосами, що й забезпечило підтримку Шкарлету. Присягу новоспечений міністр складав під вигуки «Ганьба!».
Нагадаємо: напередодні, 16 грудня, Верховна Рада звільнила з посади міністра у справах ветеранів Сергія Бессараба. Він сам подав у відставку за станом здоров’я, і його прохання парламент задовольнив.
Водночас за відставку ще одного міністра — захисту довкілля та природних ресурсів Романа Абрамовського — Рада голосувати не стала: профільний комітет попросив зняти це питання з розгляду для детальнішого вивчення.
Як відомо, президента України Володимира Зеленського відзначили премією Міжнародного товариства Вінстона Черчилля за лідерство. >>
Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган та президент України Володимир Зеленський зустрінуться у Львові у четвер, 18 серпня. >>
Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України» (щодо обрання запобіжного заходу до військовослужбовців, які вчинили військові злочини під час дії воєнного стану), яким передбачає арешт для військових, які вчинили воєнні злочини. >>
Президент України Володимир Зеленський вніс зміни у персональний склад Ставки Верховного Головнокомандувача у вівторок. >>
Президент України Володимир Зеленський наголошує, що Верховна Рада найближчим часом має ухвалити рішення про продовження воєнного стану та загальної мобілізації в Україні. >>
Комітет ВР з питань національної безпеки та оборони рекомендуватиме нардепам проголосувати за законопроекти, внесені до парламенту президентом Володимиром Зеленським, щодо продовження дії військового стану та загальної мобілізації ще на 90 діб. >>