Фермер з Одещини сконструював диво-механізм і може отримувати подвійний урожай суниць

20.10.2020
Загальновідома приказка «пішла голота на вигадки» притаманна й багатьом нашим співвітчизникам, які мають «золоті руки» й неабияку творчу фантазію.
 
Яскравим підтвердженням цьому є фермер з Одещини Юрій Лагуза, котрий примудрився збирати подвійний урожай суниці на своїх «плантаціях», та ще й сам удосконалив механічний процес. 
 
Допитливий фермер кілька років тому знайшов в інтернеті технологію «вирощування на буграх», про яку розповідали на своєму YouTube-каналі німецькі колеги.
 
Рiч у тiм, що цей спосіб висадки рослини найефективніший з усіх можливих, бо навесні насипна земля (пагорбки) швидше прогрівається та відрізняється більшою вологоємністю порівняно з грядкою.
 
Щоправда, таке вирощування передбачає використання складного й дорогого обладнання, яке одночасно укладає в землю крапельну стрічку, формує бугор із ґрунту та вкриває його плівкою для мульчування.
 
А оскільки грошей Юрію бракувало на придбання дорогого обладнання, тож він зважився на... авантюру: самостійно виготовив основний механізм і пристосував його до роботи в парі зі своїм стареньким трактором. У нагоді стали досвід роботи механізатором, інженерна кмітливість i вмілі руки місцевих механіків.
 
І перша ж спроба виявилася напрочуд вдалою: оброблені за допомогою нового пристосування 20 соток експериментальної ділянки в перший же сезон дали врожай суниці садової майже вдвічі більший, ніж на ділянках, де використовували традиційну технологію. Ба, більше  — перший урожай зі своєї ділянки Юрій Лагуза зібрав на два тижні раніше, ніж його сусіди.
 
Окрилений успіхом, цьогоріч Юрій i члени його родини посадили суницю садову за технологією «вирощування на буграх» уже на 1 га орендованої землі, розташованої на острові в дельті Дунаю.
 
Наразі Юрій із родиною з нетерпінням чекає на весну й сподівається, що їхня суниця з’явиться на ринках Ізмаїла й Одеси однією з перших і, безумовно, буде найсмачнішою!