Шторм з Оману: як спецоперацiя Кремля заганяє президента України в пастку

19.02.2020

Розслідування телепрограми «Схеми» щодо перебування президента України Володимира Зеленського в Омані й  iмовірної його зустрічі там iз секретарем ради нацбезу Росії Миколою Патрушевим знову повернуло у велику дискусію саму тему так званого дивного візиту президента Зеленського в Оман.

«Європейська Солідарність»: українці, нарешті, мають почути правду про таємний візит

Партія «Європейська Солідарність» звернулась із відкритою заявою — вимогою прозвітувати президенту Зеленському про свій візит до Оману, якщо ж ні, то вчора у Верховній Раді України закликала створити тимчасову слідчу комісію для розслідування цього таємничого візиту. Уже зрозуміло, що ніхто власним громадянам про цей візит не розповів, та й про створення комісії, принаймні на погоджувальній раді, з якої в понедiлок починався парламентський тиждень, про таку комісію не йшлося. 
 
Політолог Сергій Таран зазначив, що сам Зеленський насамперед має бути зацікавлений у тому, аби в деталях розповісти про поїздку в Оман та ймовірні контакти з окупантами. 
«Бо рейтинг не всесильний. І не вічний. А Ростов — не гумовий», — зіронізував Сергій Таран. 
 
«Ця віддалена країна (Оман. — Ред.) — явно не те місце, де відбуваються випадкові зустрічі, — йдеться у заяві «Європейської Солідарності». —  Щирої відповіді на запитання, які ростуть неначе снігова куля, вимагають і українці, і наші міжнародні партнери». Дуже сподіваємось на те, що Володимир Зеленський зможе аргументовано спростувати підозри в секретній зустрічі з довіреною особою очільника країни-агресора, багатолітнім головою ФСБ і секретарем російського Радбезу. І пояснити, на якій підставі вони користуються спільними чартерами.
 
Оман уже став синонімом обману і брехні. Офіс президента заплутався в показах: то візит — то туристична поїздка, то офіційна — то приватна, то платив власні кошти, то бюджетні на охорону.
Громадяни України нарешті мають почути правду, якою б гіркою вона не була. І про візит до Оману. І про причини затримки з поверненням глави держави до України після збиття українського літака в Ірані. Лише погодинна деталізація майже добового зволікання із прибуттям до Києва могла би зняти цілу низку неприємних питань.
 
Формат термінового відео у цій ситуації вважаємо прийнятним. У разі, якщо влада й далі шифруватиме правду про візит до Оману, як це вона робить уже півтора місяця, «Європейська Солідарність» вимагатиме створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України».

Дивна затримка 

Отже, в 20-х числах грудня минулого року в Оманській затоці проводились масштабні навчання військово-морського флоту Китаю, Росії та Ірану, що завершились у 10-х числах січня нинішнього року. Власне, в цей період, коли можна легко пояснити, чому в цьому регіоні перебуває воєнне керівництво та керівництво оборонного комплексу Росії, і могла відбутися ця гіпотетична зустріч. 
На думку українського політика й дипломата Романа Безсмертного, президента України сюди «смикнули» не випадково й не секрет, хто це зробив.
 
«Для мене немає сумніву, що це було зроблено руками нинішнього новопризначеного керівника офісу президента пана Єрмака, — поділився висновками в телеефірі Роман Безсмертний. — А тепер щодо сюжету «Схем». Ні з того, ні з сього президент України без інформування міністра й Міністерства закордонних справ, посла зривається на чужому літаку без статусу візиту перебування на території іншої держави, проводить декілька зустрічей... Зараз необхідно просто вияснити — з ким ще були зустрічі з російського боку. А через декілька годин після цих зустрічей системи ППО Ірану з російськими комплексами збивають український літак. Наголошу на тому, що ці системи і їх пуск неможливий без консультацій, супроводу радників РФ. Я не кажу, що це треба пов’язувати, але такі речі необхідно аналізувати».
 
Нагадаємо, що повідомлення про трагедію з українським літаком уже добу лились з усіх українських ефірів i ЗМІ, аж тоді, вважати, з добовим запізненням, президент Володимир Зеленський повернувся в Україну.

Почет активно зливає короля

«Найгірше в цій ситуації те, що тут вбачаються ознаки державної зради, — вважає Роман Безсмертний. — Тому що посадовій особі зустрічатися без відповідного статусу, в умовах війни — це означає вести сепаратні переговори. Очевидно й те, що за цим викидом інформації стоїть Кремль. Очевидно й те, що це не останній викид інформації. Далі з’являться нарізки й стенограми розмов, фрагментів розмов, можливо, й відеоматеріалів. І почнеться шантаж президента України Володимира Зеленського. Треба розуміти, що, коли ти працюєш iз такими, як представники Російської Федерації, робити будь що непублічно, втаємничено, закрито — це означає чіпляти себе на гачок.
 
І через те, що Зеленський завдяки дуже фаховим діям Кремля, фаховим діям (я не виключаю) свого оточення, загнаний і пійманий на такий гачок, означатиме початок його лукашенкізації. Тому, якщо він знайде в собі мужність, аби вийти й розказати, як і що було, про що домовились і за які речі його атакують, то це дасть йому можливість виглядати чесно і в очах власних громадян, і в очах союзників. Так, будуть якісь втрати, але довіра збережеться.
 
Очевидно й те, що Зеленському необхідно довкола себе прибрати людей, котрі повели його у цьому напрямку. Потрібне кадрове зміцнення і дуже серйозна робота безпекових структур. Зеленського доводять до стану нікчемності, втрати репутації усередині та ззовні країни, щоб легко ним маніпулювати».

Кремль послідовний у прагненні знищити Україну 

Історія незалежної України вже пережила подібну відпрацьовану на нас схему Кремля: «касетний скандал» щодо президента Леоніда Кучми. І, за твердженням вітчизняних дипломатів, відповідав за реалізацію цієї спецоперації той самий колишній директор ФСБ Росії Патрушев. І ми пам’ятаємо, в яку ситуацію був загнаний Кучма, але в нього, на відміну від Зеленського, було більш-менш монолітне оточення. 
 
Очевидно, що всі ці дії, які б прізвища не носили їхн автори — Путін — Патрушев — Сурков, — це складові єдиного кремлівського проєкту, що називається «знищення України». Щодо Зеленського, то кроки по втраті довіри до нього всередині країни кремлівськими фахівцями зроблено. А тепер — від чергового виходу чи не виходу українського президента на сцену перед своїм народом із правильними, а головне — правдивими меседжами залежить, куди покотиться його рейтинг і куди далі йтиме Україна.

 • Земельна реформа: Рада збереться 30 березня

  "Ми розуміємо, що зараз світова криза. Нам дуже важливо її пройти. Тому умови МВФ - це два закони - це закон про банки та закон про землю, про що ми вже домовились", - сказав президент Зеленський. >>

 • Зеленський закликає Раду попрацювати 28 березня

  Президент Володимир Зеленський зустрівся з очільниками парламентських фракцій і груп і закликав їх зібратися і проголосувати за реформи на позачерговому засіданні парламенту під час карантину, яке перенесли на суботу, 28 березня. >>

 • Зеленський закриє кордон 27 березня

  Президент Володимир Зеленський каже, що державний кордон буде закрито на в’їзд до кінця дня 27 березня. Про громадян України, які залишаться поза її межами, будуть піклуватися дипломати. >>

 • Рада Європи критикує Україну за мляве запобігання корупції

  "Однак зусилля по боротьбі з корупцією - це не тільки прийняття законів або створення інституцій. Вони в основному стосуються ефективної реалізації схвалених реформ. Вкрай важливо, щоб недавно прийняті законодавчі та інші заходи були належним чином втілені",- зазначили в Раді Європи >>

 • Передвісники дочасних виборів – розкол «Слуги народу» стає явнішим

  Найгучніше про розкол у СН почали говорити після, так званого, мінського демаршу в президентській фракції. Шістдесят її членів вимагали пояснень щодо активності глави ОПУ Андрія Єрмака в Тристоронній контактній групі у Мінську. І робили це скоординовано, синхронно і, головне, публічно. >>