Оксана Забужко про Артема Мирошниченка: «Це обличчя має тепер бути скрізь»

17.12.2019
Оксана Забужко про Артема Мирошниченка: «Це обличчя має тепер бути скрізь»

Артем Мирошниченко.

Одна з найвідоміших сучасних авторок, письменниця зі світовим ім’ям Оксана Забужко закликає українську владу і суспільство глибоко переосмислити те, що сталося з Артемом Мирошниченком із міста Бахмут на Донеччині, й відповісти на скоєне щодо активіста згідно із законом та відповідно до національних і державних інтересів.
Про це йдеться в її статті «На смерть Артема Мирошниченка», розміщеній на Facebook-сторінці письменниці.
«Це обличчя має тепер бути скрізь — на плакатах і значках, футболках і наліпках, впізнаване кожному. Як постійна пригадка нам усім: цей чоловік загинув за те, щоб українці нарешті перестали боятись своєї мови. А для цього боятись мають ті, хто готовий за неї нас вбивати»,— зазначає Забужко.
Українська держава в цьому процесі зобов’язана, як наголошується, в інтересах «власного виживання», показово «гупнути кулаком, демонструючи на своїй території Силу Закону, — щоб кожен нащадок вертухаїв, якого трясе на звук недобитої його «дєдамі» мови, сто раз вкусив себе за язика, перш ніж щось проти неї бевкнути».
«А медіа всіх рівнів мають якнайширше висвітлювати перебіг судового процесу — і соціально-культурний профіль убивць, і їх бекґраунд до 4-го коліна, тато-мама-дід-баба, школа-вчителі, що дивились, яку музику слухали, — громадської уваги тут має бути не менше, ніж до харківського процесу Зайцевої: іншого способу коли-небудь очиститись від задавненої зарази немає, країна мусить ясно бачити, чим вигодовується її смерть», — поясняє авторка.
«Бо інакше завтра-позавтра (в перерахунку на роки, не на десятиліття!) вони уб’ють вас усіх — із «провідниками толерантности», щирими адептами «какойразніци» та всією своєю аґентурою й виконавцями включно», — підсумовує Забужко.
Нагадаємо, у неділю, 8 грудня 2019 року, в місті Бахмуті Донецької області відбувалася церемонія прощання з відомим проукраїнським громадським активістом Артемом Мирошниченком, якого по-звірячому забили до смерті за спілкування українською мовою.
29 листопада після 22-ї години вечора по вул. Горького, в районі поштового відділення №7, на Артема Мирошниченка було скоєно напад, у результаті якого він отримав важкі ушкодження. Постраждалому зробили складну операцію,  він перебував у комі. 6 грудня (брат каже: 5-го)  Артем Мирошниченко помер.
Поліція встановила причетних. Ними виявились двоє неповнолітніх молодиків — вихованців місцевого спортивного клубу. n