За жито не тільки бито

10.10.2003

      «Ну і що з того, що ви штампуєте ті звернення? Їх же все одно ніхто не читатиме!» — обурювалася колись під Верховною Радою одна з тих жіночок, які приходять до парламенту хапати за руки депутатів у надії отримати від них бодай якусь допомогу. Той нардеп, до якого вона підійшла зі своєю проблемою, обіцяв надіслати з цього питання звернення до міського голови, а зневірена пані була переконана, що зі звернень однаково жодної користі немає: «От якби ви самі приїхали та подивилися як ми живемо...» Щиро кажучи, у чомусь вона мала рацію: зазвичай офіційні установи у відповідь на депутатські звернення обмежуються стандартними відписками, і все залишається по-старому.

      Проте бувають й інші випадки. Свого часу «Україна молода» розповідала про те, що трапилося з керівником кременчуцького товариства «Житниця» Олегом Овчаром, якого брутально побив народний депутат Василь Гаврилюк («більшовицька» група «Народовладдя»). Інший парламентарій — вічний борець із корупцією, БЮТівець Григорій Омельченко — звернувся тоді до Прем'єр-міністра з проханням розібратися в цій ситуації й «дати рознарядку» на відновлення справедливості. І, як не дивно, справді розібралися. Григорій Омелянович отримав відповідь від тимчасово виконуючого обов'язки міністра внутрішніх справ (попередній глава МВС, Юрій Смирнов, на той час уже був звільнений з посади, а нового ще не призначили) В. Зубчука.

      «Повідомляємо, — сказано в «листі» головного правоохоронного відомства до опозиційного законодавця, — що Управлінням МВС у Полтавській області, під контролем МВС України, в межах компетенції, розглянуто Ваше звернення щодо неправомірних дій з боку народного депутата України В. Гаврилюка». Як встановила перевірка, ТОВ «Житниця», яке, до речі, заснував сам пан Гаврилюк (на даний момент 50 відсотків акцій товариства належить його «співмешканці», Ларисі Магері), «на пару» з товариством «Євро-хліб», котре також перебуває «в компетенції» одіозного нардепа (однією із засновниць із 63% внеску до статутного фонду є мати Василя Гаврилюка), є найкрупнішим акціонером ВАТ «Полтавський хлібокомбінат». А цей комбінат, у свою чергу, є найбільшим виробником хлібобулочних виробів у Полтавській області.

      Далі перевіркою встановлено те, про що ми свого часу й розповідали: «22 липня 2003 року Гаврилюк В. В. спільно із заступником ТОВ ВТФ «Житниця» Оленченком П.В. вимагали від директора цього виробництва Овчара О. О., який одночасно є депутатом Кременчуцької міської ради, підписати листа на переоформлення борошна в кількості близько 600 тонн, що зберігалося на дочірньому підприємстві ДАК «Хліб України» «Кременчуцький комбінат хлібопродуктів», на ТОВ «Єврохліб». Після відмови Овчара останні (себто Гаврилюк з Оленченком. — Авт.) завдали йому тілесних пошкоджень, і він вимушений був підписати зазначеного листа».

      А найголовніше, звісно, не те, що правоохоронці встановили факт побиття, хоча з огляду на зв'язки і впливовість «більшовицького» пана Гаврилюка могли б і «не встановити». Головне, що після всіх цих перевірок обласна прокуратура скасувала постанову міської прокуратури Кременчука, яка 1 серпня відмовила в порушенні кримінальної справи з цього приводу «за відсутністю складу злочину» (вочевидь, спрацювали ці самі «зв'язки»). Більше того, після цього, як сказано у «посланні» від МВС, «прокуратурою м.Кременчука для перевірки попередніх запитів народного депутата України Г. Омельченка з аналогічних питань створено робочу групу з числа працівників Головного відділу податкової міліції Кременчуцької ДПІ та Кременчуцького МВ УМВС України в Полтавській області для проведення інвентаризації товарно-матеріальних цінностей ТОВ «ВТФ Житниця» та ТОВ «Єврохліб», вивчення взаємовідносин ТОВ «ВТФ Житниця» та ТОВ «Єврохліб» із «відмивання» грошових коштів під виглядом перерахування їх за рекламні послуги і маркетинг, законності відшкодування податку на додану вартість з державного бюджету при здійсненні зовнішньоекономічних операцій із зерновими культурами за період 2002—2003 років та зустрічні перевірки інших комерційних фірм. Вилучені бухгалтерські документи і розпочато позапланові документальні перевірки фінансово-господарської діяльності цих підприємств за період 2002—2003 років, які проводяться працівниками ревізійного відділу податкової міліції».

      А хтось каже, що депутатські звернення нічого не дають...