Макрон обіцяє поставки зброї в Україну в найближчі дні та тижні

19:50, 14.05.2024
Макрон обіцяє поставки зброї в Україну в найближчі дні та тижні

Макрон неодноразово заявляв про можливість відправки французьких військ в Україну. (elysee.fr)

Президент Франції Емманюель Макрон повідомив про постачання зброї найближчим часом під час телефонної розмови з Володимиром Зеленським у вівторок.

 

Він також засудив посилення російських атак проти України.

 

Як інформує Україна молода,про це йдеться в комюніке Єлисейського палацу за підсумками розмови.

 

Зазначається, що Зеленський та Макрон обговорили ситуацію на фронті та потреби України у зброї.

 

Французький лідер "рішуче засудив інтенсифікацію російських ударів по Україні, зокрема по її енергетичній інфраструктурі, а також нинішній наступ", кажуть у пресслужбі французького президента.

 

Також Макрон підтвердив рішучість Франції надавати всю необхідну підтримку "в довгостроковій перспективі і разом з усіма своїми партнерами" для подолання загарбницької війни росії.

 

"Він також детально розповів про поставки (зброї. – Ред.), які будуть здійснені в найближчі дні та тижні на підтримку українських військових зусиль", – додали в Єлисейському палаці.

 

Президент Франції нагадав про свою пропозицію "олімпійського перемир'я", під час якого росія мала б припинити воєнні дії та були б використані "всі корисні дипломатичні ініціативи для початку переговорів, які відповідають міжнародному праву і законним інтересам України".

 

Як повідомляла «УМ», президент Франції Емманюель Макрон неодноразово заявляв про можливість відправки французьких військ в Україну. Він допускає такий варіант у разі, якщо росіяни прорвуть лінію оборони в Україні і Київ звернеться з відповідним проханням.