Час обирати журналістські стандарти: 5—6 вересня у Харкові відбудеться «Донбас Медіа Форум-2019»

16.08.2019

Президентські і парламентські вибори, які пройшли в Україні, залишили у суспіль­стві певний осад — насамперед від великої кількості інформаційних технологій, що їх використовували різні команди кандидатів задля отримання необхідного результату. 
 
Але у найскладнішій ситуації сьогодні опинилися люди, що мешкають на східній Україні. Вони сьогодні перебувають під перехресним вогнем між інформаційними атаками українських політиків та пропагандою російських ЗМІ.
 
І тому подекуди не знають, кому вірити: до перерахованого додається ще й вплив місцевих сепаратистських засобів масової інформації та псевдоукраїнських ЗМІ, а також інфлюенсерів, підконтрольних Кремлю.
 
І все це відбувається за умов, що сучасні технології дозволяють маніпулювати думками мільйонів людей в інтересах певних осіб…
 
Як протидіяти цій загрозі? Як мають вести себе за даних обставин українські медіа? Якими мають бути журналістські стандарти у країні, що воює? Ці та багато інших питань обговорюватимуться у Харкові, де відбудеться знакова медійна подія — «Донбас Медіа Форум-2019».
 
Фразу «Час обирати журналістські стандарти» обрано гаслом цьогорічного заходу. А головними завданнями, які мають бути вирішені медійною спільнотою та громадськістю, — знизити рівень маніпулятивності ЗМІ, які спотворюють об’єктивну реальність або відволікають від неї, сприяти зменшенню вразливості аудиторій до маніпуляцій з боку певних політичних сил та непрофесійних журналістів, стимулювати виваженість виборчих рішень, особливо у східних та південних областях країни. 
 
Детальніше про перебіг Форуму та про висновки професійної дискусії читайте на сторінках «УМ».