Українські військові ніколи не знищуватимуть своїх населених пунктів — Тука про звільнення Донбасу

03.04.2019
Противник 18 разів порушив режим припинення вогню 1 квітня, застосувавши при цьому п’ять разів озброєння, заборонене Мінськими домовленостями.
 
У смузі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід» ворог обстріляв наших захисників п’ять разів: двічі — зі стрілецької зброї — поблизу селища Піски; зі станкових протитанкових гранатометів — біля міста Авдіївка; зі станкових протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів у районі населеного пункту Новотроїцьке; з великокаліберних кулеметів — поблизу села Лебединське.
 
У смузі «Північ» противник здійснив, відповідно, 13 обстрілів: шість разів — із мінометів калібрів 120 та 82 мм, автоматичних станкових та ручних протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї — поблизу села Кримське; двічі — з міномету калібру 120 мм, автоматичних станкових гранатометів та стрілецької зброї — у районі населеного пункту Новолуганське; двічі — з міномету калібру 82 мм, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї — біля селища Золоте-4; з міномету калібру 82 мм, гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів — у районі населеного пункту Зайцеве; з великокаліберних кулеметів — у районі населених пунктів Хутір Вільний та Новотошківське.
 
Внаслідок обстрілів троє наших захисників отримали поранення. На обстріли противника Об’єднані сили давали адекватну відповідь, знищивши при цьому двох та поранивши шістьох окупантів. Також вогнем у відповідь знищено бойову машину піхоти російсько-окупаційних військ.
 
Станом на сьому годину ранку 2 квітня ворог обстріляв із мінометів калібрів 120 та 82 мм наших захисників у районі селища міського типу Верхньоторецьке, у смузі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід». Втрат серед особового складу немає. Підрозділ, який зазнав вогневого впливу противника, відповів на обстріл із застосуванням штатного озброєння.
 
Втрати ворога уточнюються. Об’єднані сили надійно контролюють дії противника на лінії зіткнення, дотримуючись при цьому умов припинення вогню.
 
Тим часом заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука розповів про два варіанти звільнення Донбасу військовим шляхом. Він зазначив, що є значна різниця між військовими потенціалами Києва та Москви.
 
«Окрім цієї різниці, фахівці відзначають ще такий термін, як «збройні» або «військові дії» в населених пунктах. З цієї точки зору, існує принципово два різних підходи звільнення території. Перший варіант — це облога, блокада і витіснення. Другий — це варіант сирійського Алеппо. Більше способів звільнення збройним шляхом населені пункти військова наука не вигадала», — констатував Георгій Тука. 
 
За словами заступника міністра, перший варіант не розглядається, а другий він назвав нісенітницею.
 
«Що стосується першого пункту — у мене є величезні сумніви, що вкотре Росія мовчки спостерігатиме за тими довготривалими діями з боку власного кордону. Ми, на жаль, на своєму гіркому досвіді пам’ятаємо і Іловайськ, і Дебальцеве. Що стосується масованого знищення власних населених пунктів, з моєї точки зору, це варварство як щодо власної території, так і щодо цивільного населення», — сказав Георгій Тука.