Крадії енергії: що провокує хронічну втому та як її позбутися

27.09.2017
Крадії енергії: що провокує хронічну втому та як її позбутися

Відпочинок від роботи необхідний навіть людям із дуже високою працездатністю.

Відчуття постійної втоми турбує нині багатьох. Як його позбутися?
 
 
Насамперед, з’ясувати, що стає причиною кепського настрою і втрати сили.
 
 
І намагатися уникати цих моментів. Призвідниками постійної втоми, на думку лікарів, можуть бути:
 
 
* Брак сну. Аби людина могла відновити сили, тривалість нічного відпочинку має бути в межах 7-8 годин. Однак багато сучасних людей сплять значно менше.
 
* Нестача фізичної активності. За логікою, фізичні вправи потребують витрат енергії. Проте насправді регулярні помірні фізичні вправи піднімають тонус і підвищують енергетику, а коли їх недостатньо — виникає підвищена втома.
 
* Мала кількість води в раціоні. Лікарі стверджують, що в день необхідно випивати 1,5-2 літра води. І навіть втрата двох відсотків рідини в організмі спричиняє брак енергії та втомлюваність.
* Недостатня кількість вітамінів і мікроелементів. Дієтологи радять вживати більше овочів і фруктів, які є джерелом необхідних вітамінів і клітковини. 
 
*Прагнення досконалості. Воно змушує людину працювати невпинно, надмірно, i організм за якийсь час просто благатиме про відпочинок. 
 
* Тривожність через дрібниці. Якщо ви схильні брати все близько до серця, то рівень вашої енергетики ніколи не буде високим. 
 
* Відмова від сніданку. Дієтологи нагадують: снідати необхідно, оскільки ранковий прийом їжі заряджає нас енергією на весь день. Майте на увазі, що чашка чаю або кави — це не замінник сніданку.
 
* Неправильне харчування. Вживання шкідливих продуктів суттєво знижує енергетичні запаси організму, підвищує відчуття втоми і небажання діяти. 
 
* Відсутність відпустки. Відпочинок від роботи необхідний навіть людям із дуже високою працездатністю, і справа навіть не у фізичній, а в моральній втомі та відчутті спустошення.
 
* Брак сонячного світла. Коли організму не вистачає природного освітлення, в організмі накопичується критичний брак сонця. Тому лікарі радять використовувати для прогулянок якомога більше сонячних днів. Сонячне проміння активізує діяльність гіпофізу, який виробляє «гормон щастя». Відтак по­кращується робота нервової та серцево-судинної систем, а втома відходить на задній план.