Замість кави: чому корисно починати ранок із теплої води з медом

08.08.2017
Замість кави: чому корисно починати ранок із теплої води з медом

Ранкова склянка води з медом справляє оздоровчий ефект.

Лікарі давно стверджують, що, випиваючи вранці склянку води, ми допомагаємо організму прокинутися.
 
Дієтологи радять пити натщесерце воду, підкислену лимоном, однак не менш корисно додавати у склянку ранкового напою чайну ложечку (або менше) меду.
 
Якщо це буде свіжий мед, то ваш організм отримає незамінну порцію вітамінів, а травна система — стимул активізувати свою роботу. Але навіть той мед, що вже «зацукрувався», збагатить ваш раціон корисними мікроелементами.
 
Так, мед має багато лікувальних і оздоровчих властивостей: зміцнює імунну систему, є природним антиоксидантом, допомагає звільнити організм від шлаків.
 
Ви знали про те, що біотин, який є в медові, називають природним антибіотиком?
 
Саме тому мед здатен гоїти рани, полегшувати самопочуття при запальних процесах.
 
Біотин також вважають «вітаміном краси» — шкіра завдяки ньому стає гладкою, чистою, випромінює здоров’я. 
 
Марія Світловська, лікар-терапевт однієї зі столичних клінік, зауважує, що цілющі властивості меду і його здатність зміцнювати імунітет пояснюються  наявними в ньому вітамінами: групи С, В (фактично весь спектр, включаючи фолієву кислоту, яка є незамінною для майбутніх мам).
 
Мед має також такі важливі елементи, як амілаза, каталаза, фосфатаза, діастаза — їх теж важливо покласти у «підмурівок» імунітету. 
 
Лікар каже, що застосування меду під час ангіни дає відчутний позитивний ефект.
 
Маючи антибактеріальні властивості, мед допомагає боротися з запальними процесами горла і загалом верхніх дихальних шляхів, лікує кашель, справляє терапевтичний ефект під час катару.
 
Випиваючи склянку води, підсолодженої медом, ви також очищаєте організм від шлаків.
 
Продукти розпаду, токсини накопичуються в організмі з віком, під впливом забрудненого повітря і неякісних продуктів харчування, тож варто скористатися таким простим і смачним засобом проти непотрібних «нагромаджень» в організмі.
 
А якщо до медової води додати скибочку лимона, то цей чудо-напій допоможе жовчному міхуру очиститися від густої жовчі, накопиченої за ніч.
 
Як ствер­джує столичний лікар-дієтолог Оксана Скиталінська, вода з додаванням лимона допомагає засвоювати їжу, очищує організм від нітратів і канцерогенів, алергенів і вірусів, є профілактичним засобом проти запалень (холециститів), піску та каміння у нирках і печінці. Жовч — потужний детоксикант, каже лікар.
 
Недаремно «жовчними» називають тих, хто має застій жовчі, каміння в печінці, здуття живота, поганий настрій.
 
Тож звільняємося від поганого настрою і шлаків. І починаємо ранок зі склянки води.