Десять рятівних секунд

28.02.2017
Десять рятівних секунд

У ситуації, коли серце «прихопило» вас на самоті, головне — не розгубитися. (Фото з сайта zdorovieinfo.ru.)

Буває так, що серцевий напад підкрадається до людини тоді, коли поруч немає нікого, хто б міг допомогти в цей критичний момент. Британські кардіологи вважають, що всі жертви серцевого нападу могли б допомогти собі самі.  Якщо ви відчули, що серце почало битися «неправильно» і ви ось-ось знепритомнієте, у вас є 10 секунд — але вони мають стати рятівними. Вам просто необхідно... почати кашляти: багато разів і дуже сильно. Щоразу, перед тим, як кашлянути, зробіть глибокий вдих — кашель має бути глибоким і тривалим, ніби ви хочете звільнити дихальні шляхи від мокроти, яка засіла десь дуже глибоко. Вдихи і кашель повинні повторюватися кожні 2 секунди без перерв і зупинок, аж до моменту, коли прибуде на виклик швидка медична допомога або серце не почне битися у звичному ритмі. 
Такий ефект лікарі пояснюють тим, що глибокий вдих дозволяє кисню проникнути в легені, а кашлеві рухи «стискають» серце і змушують кров циркулювати. Цей тиск на серце допомагає йому ввійти в нормальний ритм. Таким чином жертва серцевого нападу отримує додатковий час, аби дочекатися лікарів чи дістатися до лікарні.
Сьогодні недуги серцево-судинної системи — найчастіша причина смерті у світі. За оцінками експертів, за останні 20 років рівень цього захворювання зріс на 20%. Україна — на першому місці в Європі за кількістю серцево-судинних захворювань і смертності від цих недуг. Такі дані містяться в офіційному звіті ВООЗ. Європейські лікарі пояснюють такий стан речей відсутністю звички відвідувати лікарів iз профілактичною метою, недовірою до медиків, а також — низьким рівнем доходів населення, який не дозволяє людині витрачати «зайві» гроші на консультації у кваліфікованих фахівців.