Вставайте з-за столу, коли не доїли: 7 помилок тих, хто хоче схуднути

29.11.2016
Вставайте з-за столу, коли не доїли: 7 помилок тих, хто хоче схуднути

Мордувати себе голодом не слід, але солодощі на ніч — річ підступна для фігури... (Фото з сайта MobileDevice.ru.)

Напевне, кожному хочеться бути струнким і красивим, однак природа, на жаль, декого «нагороджує» зайвою вагою. Іноді людина випробовує безліч рецептів, методик, лікарських препаратів для схуднення — і все марно. Що ж робити?
 
Звісно, хочеться бачити швидкі результати своїх зусиль, при цьо­му ми прагнемо, аби все відбувалося за найменших витрат сил, часу і засобів. Однак процес схуднення — тривалий і копіткий. Що повільніше він просувається, то вища ймовірність того, що «нещасливі» кілограми згодом не повернуться. При цьому ви не втратите тонусу, а м’язова маса залишиться незмінною.
 
«Боротьба за фігуру» не означає голодування, нагадують лікарі. Хоча саме з напівголодним способом життя багато хто пов’язує процес схуднення. Пам’ятайте: довго жити за постійного обмеження в їжі просто неможливо, зрештою, ви ризикуєте «зірватися» і почати їсти все, що очі бачать. А це означає, що ваші попередні «страждання» і вже отримані результати завершаться цілковитим провалом.
 
До того ж ви можете ще й додати у вазі, що стане причиною стресу. Тож раз на тиждень можете не обмежувати себе в харчуванні. Це допоможе зняти нервове напруження, буде своєрідним призом за вашу стриманість упродовж тижня. Пам’ятайте, що й фізичні навантаження не будуть зайвими, оскільки вони прискорюють обмін речовин і допомагають «розправитися» зі значною частиною калорій.
 
Як свідчать останні дослідження дієтологів, схуднути допоможе раціональне харчування. З меню слід виключити ковбаси, кондитерські вироби, білу випічку, газовані напої, страви швидкого приготування, алкоголь. «Порожні» калорії — їжа з великою кількістю малоцінних речовин. Вона містить багато вуглеводів, жирів, солі й харчових добавок, проте мало білків та вітамінів. Лікарі пов’язують вживання «порожніх» калорій з ожирінням, серцевими захворюваннями, цукровим діабетом та карієсом.
 
Організмові насамперед потрібні амінокислоти, ненасичені жирні кислоти, вітаміни, мінерали та клітковина. Ці поживні елементи є здебільшого в натуральних і помірно оброблених продуктах, таких як м’ясо, птиця, каші, картопля, чорний хліб, молочні продукти, риба. «Правильні» калорії знайдете й у фруктах, але через великий вміст глюкози і фруктози вживати їх треба помірно, оскільки ці речовини активізують вироблення організмом інсуліну, який «сприяє» накопиченню жирових запасів. 
 
Помилкові омани тих, хто хоче схуднути:
 
1. Що суворіша дієта, то вона ефективніша. Часто вона ефективна лише в той момент, коли ви «боретеся» з кілограмами. А віддалений результат спрогнозувати неможливо. 
 
2. Аби схуднути, не можна вечеряти.  Бажано не об’їдатися. Але легка вечеря потрібна: нежирні молочні продукти, овочі, фрукти. 
 
3. Соняшникова олія — нежирна, отже — дієтична.  З дієтичного погляду брак холестерину — добре. Але калорійність олії навіть вища, ніж у тваринного жиру. Тому людям із надмірною вагою не можна вживати її в необмежених кількостях. 
 
4. Є диво-ліки, з допомогою яких можна схуднути.  Не дотримуючись дієти, жодним препаратом не вдасться нормалізувати вагу. 
 
5. Якщо дієта допомогла кільком людям — допоможе й мені.  Пам’ятайте, що всі «рецепти здоров’я» індивідуальні.
 
6. Схуднення несумісне з непомірним харчуванням. У кожного свій поріг насичення. Головне — вставайте з-за столу з відчуттям легкого недоїдання. 
 
7. Дієта — це постійне відчуття голоду.  Правильно розроблена дієта — це харчування дрібними порціями, які запобігають відчуттю голоду.