Мороки з оформленням землі поменшає

29.11.2016
Мороки з оформленням землі поменшає

У Державному земельному кадастрі з’явиться новий шар даних — інформація про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів. Постанову «Щодо внесення змін до Порядку ведення Державного земельного кадастру» прийняли на засіданні уряду 23 листопада.
 
Цей документ відкриває можливість наповнення ДЗК відомостями про нормативну грошову оцінку земель, які на сьогоднішній день існують розрізнено, на місцевому рівні, в переважній більшості — у паперовому вигляді.
 
«Оцифрування інформації та зведення в єдину базу даних у рамках ДЗК дозволить запровадити екстериторіальність видачі витягів про нормативну грошову оцінку в будь-якій точці України. А завдяки автоматизації розрахунку НГО з процесу буде усунуто людський фактор та виключений ризик корупції», — повідомив перший заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк.
 
Видача витягу про нормативну грошову оцінку землі — одна з найпопулярнiших послуг у сфері земельних відносин. За три квартали 2016 року було видано 405196 таких документів.
 
Також уряд прийняв Постанову «Про внесення змін до Типового договору оренди землі», якою адаптував формат типового договору оренди до поточних умов агровиробництва та спростив його для учасників земельних відносин.
 
В оновленому форматі типового договору оренди зменшується кількість істотних умов, які відображались у ньому раніше, що суттєво дерегулює взаємовідносини орендодавця та орендаря. Прийняття постанови також сприятиме встановленню терміну оренди земель сільськогосподарського призначення не менше ніж 7 років (для ділянок, на яких проводиться гідротехнічна меліорація — не менше 10 років), визначенню форм та розмірів орендної плати, а також надасть можливість юридичним та фізичним особам укладати договір оренди на декілька земельних ділянок одного орендодавця.