Вокаліст «Фоззі» Сидоренко написав першу книжку про українського супергероя

08.11.2016
Вокаліст «Фоззі» Сидоренко написав першу книжку про українського супергероя

Олександр «Фоззі» Сидоренко і його книжка про українського супергероя. (Фото з сайта starylev.com.ua.)

Вокаліст гурту ТНМК Олександр «Фоззі» Сидоренко написав першу книжку про українського супергероя «Гупало Василь. П’ять з половиною пригод». (До цього у нас були видані лише тематичні комікси).
 
За словами автора, спочатку з’явилася пісня, а згодом народилась і книжка.  «Фоззі» свого часу брав участь у телепроекті «Казка з татом».
 
Після цього вирішив написати пісню-казку. Потім з’явилися сторінки Гупала у соцмережах. Далі — кліп. Вийшла лінія одягу. Тепер  — книжка казок. Скоро з’явиться гра для мобільних телефонів.
 
На етапі розробки – комікси та повнометражний мультфільм про нього.
 
«Якщо подивитися текст пісні, там є дві історії. Багато хто не зрозумів, чому супергерой робить зовсім негеройські справи. Привозить із-за моря яскраві речі, аби друг міг одружитися з примхливою дівчиною. Тут насамперед я хотів показати, що звичайні люди звикли навантажувати своїми проблемами інших. Від цього Василь втомлюється і трохи розчаровується у людстві. В образі головного героя одразу уявив собі Василя Вірастюка, що гупає ворогів. Написав йому про це SMS і відправив. Відповіді не отримав», — каже Сидоренко.
 
Як розповідає Олександр, головний герой Гупало Василь — простий неговіркий дядько. Уміє добре малювати. Коли засмучений — їсть чорну смородину. А коли веселий — червону.
 
Має три правила життя. По-перше, злу має стати зле. По-друге, добру має бути добре. По-третє, все одно добро подолає зло. Існував скрізь у світі, де був чорнозем.
 
В Аргентині — у XIX столітті, у Бразилії — на початку XX-го. Тобто скрізь, де є українці. У далекі подорожі він бере жменю чорнозему в кишеню. Це нагадує йому про рідну землю та додає сили.
 
«Я створив сторінку у Вікіпедії про Гупала. Описав всі його риси та здатності. Написав, що Василь убив чупакабру, що нападала на жителів аргентинського містечка, приманивши її салом. Статтю прибили через сорок хвилин. Сказали, неенциклопедична. Перенесли в рубрику «Гумор», — розповідає автор.
 
Мультиплікаційний кліп та ілюстрації до книжки малював аніматор Сашко Даниленко.
 
«Західні супергерої отримують свої можливості випадково. Унаслідок невдалого експерименту, або вже наро­джуються з ними. Східні — розвивають свої здібності самотужки. Багато працюють, щоб відкрити власний потенціал. Це два різні підходи. Україна ж перебуває посередині між Заходом і Сходом — у територіальному, ментальному й культурному сенсах. Тож ми вирішили поєднати ці світи», — каже Сашко Даниленко.
 
Як стало відомо «УМ», Олександр Сидоренко планує випустити ще дві книжки для дітей.