Пожежа у лісі замість пікнічка

23.06.2016
Пожежа у лісі замість пікнічка

Кінець червня мобілізовує лісівників гасити пожежі по кілька разів на добу.

У деяких областях України вже запроваджено особливий протипожежний режим, який передбачає обмеження перебування громадян у лісах, переведення всіх служб, задіяних у виявленні і гасінні лісових пожеж, на цілодобове чергування, встановлення шлагбаумів, інформаційних щитів, облаштування мінералізованих смуг і місць відпочинку, рекреаційних пунктів, створено мобільні групи з працівників державної лісової охорони і співробітників держслужби з надзвичайних ситуацій. Як повідомила виконувач обов’язків голови Держлісагентства Христина Юшкевич, небезпека пожеж є особливо актуальною для державних підприємств південного та східного регіонів, де лісові насадження виконують захисні функції і вимагають значного бюджетного фінансування.
 
Працівники  державної лісової охорони, ДСНС  та правоохоронних органів регулярно проводять лісові рейди, щоб виявити порушників, які не дотримуються вимог пожежної безпеки в лісах. Зокрема, на Закарпатті обмежено доступ транспорту в ліси. Ця робота проводиться переважно у лісових масивах, де найбільша ймовірність виникнення лісових пожеж.
 
За оперативними даними прес-служби Державного агентства лісових ресурсів України, тільки 20 червня  працівники державної лісової охорони ліквідували шість пожеж на площі 2,4 гектара в лісах державних підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держлісагентства.