Ногу звело?

12.01.2016
Ногу звело?

Не перевантажуйте ноги під час тренування. Це також може провокувати судоми. (з сайта sova-golova.ru)

Судоми зазвичай стаються несподівано і супроводжуються нападом різкого болю. Іноді вони трапляються вночі, уві сні, часом — у воді, під час купання, і тоді це — серйозна загроза для життя. Розрізняють різні види судом: ті, що трапляються через фізичні навантаження, через перевтому, від тривалого перебування на ногах.

— Поява м’язових спазмів може свідчити про дефіцит магнію в організмі. Причиною судом може виявитися також варикозна хвороба, — пояснює лікар-терапевт Марія Світловська. — Часто судоми трапляються вночі. Можуть бути одноразовими і хронічними. У першому випадку причиною м’язового болю може бути незручна поза під час сну, переохолодження або сильна втома. Такі нечасті судоми зазвичай сигналізують про початок захворювання. У такому випадку необхідно якомога швидше звернутися до лікаря і обстежити організм. Причиною такого дискомфорту можуть бути старі травми ніг або хребта, неврологічні захворювання, запальні процеси. Так може проявлятися початкова стадія цукрового діабету.

Брак магнію в організмі часто буває під час вагітності, тривалого стресу, при прийомі медичних препаратів або при дотриманні білкової дієти. Зарадити ситуації допоможе вітамінний комплексу і спеціальні препарати, що містять магній. Лікарі радять додавати в раціон коріандр, петрушку, кріп і базилік. Багаті на магній авокадо, квасоля і сочевиця. А також чорний шоколад: у ста грамах цього смачного продукту міститься 200 грамів магнію. У вашому раціоні повинні бути горіхи, висівки, вівсяна каша, банани, м’ясо, риба.

— Основне призначення магнію — допомога у засвоєнні організмом кальцію, — наголошує лікар. — Тому приймати магній слід одночасно з кальцієвими препаратами. Магній впливає на роботу мозку, знижує високий кров’яний тиск і сприяє виведенню каменів iз жовчного міхура.

Що ж робити, коли трапляються судоми ніг? Найперше, що радять експерти, це розслабити тіло — іноді напад судом можна відчути заздалегідь. У такому разі постарайтеся розпружити ногу. Якщо напад усе ж таки стався і судоми вже скували кінцівку, постарайтеся потягнути носок на себе, плавно відпустити його і знову натягнути. Якщо є можливість — помасажуйте ногу, ідеально зробити це, використовуючи «зігріваючу» мазь.

Якщо і такі вправи не допомагають, пощипайте напружений м’яз або легенько уколіть його голкою. Якщо судома трапилася у воді — постарайтеся потягнути на себе пальці і стопи. Якщо судоми припинилися, але біль не зник, варто щільно забинтувати еластичним бинтом усю ногу: від стопи до коліна.

Щоб зменшити ймовірність виникнення судом, вибирайте зручне взуття з ортопедичною підошвою. Стежте за тим, аби не перевантажувати ноги при ходьбі або тренуванні. Не забувайте регулярно робити собі контрастні ванночки для ніг і правильно харчуватися. Візьміть за правило робити ранкову гімнастику, ранкову пробіжку, прогулюватися на свіжому повітрі та приймати душ.

ДО РЕЧІ

Серед причин судом, на думку фахівців, може також бути:

— нестача води;

— брак заліза і фолієвої кислоти в організмі;

— цукровий діабет;

— перевтома;

— порушення кровообігу в кінцівках;

— фізичне перенапруження;

— переохолодження;

— захворювання щитоподібної залози;

— гормональні зміни в організмі.