Час для тиші і нових знань

29.12.2015
Час для тиші і нових знань

Навчатися і розвивати власний інтелект не пізно у будь-якому віці. (з сайта tsn.ua)

«Наші звички, як виявилося, а також спосіб життя впливають на наш інтелект. Враховуючи це, можна покращити свій розумовий рівень», — кажуть дослідники-науковці, що дійшли такого висновку. Яким чином? Є кілька простих кроків — не обтяжливих і зручних.

Якщо під час робочої перерви ви звикли «гуляти» в iнтернеті, то краще витрачати час не на соціальні мережі або ігри. У «мережі» є багато важливих ресурсів із корисною інформацією. Скажімо, відеоуроки, онлайн-курси, ресурси з вивчення іноземних мов тощо. Півгодини на ознайомлення з такою інформацією принесуть значно більше користі, ніж перегляд кумедного відео на Youtube.

Записуйте вивчене. Щоб краще запам’ятовувати і розвивати здатність до мислення, візьміть за правило щовечора занотовувати те, що дізналися за день. Не обов’язково це має бути великий твір — достатньо кількох речень або й слів.

Складайте список зробленого. Привчіть себе складати з вечора план справ, які маєте намір зробити, а також пишіть про те, що вдалося виконати. Психологи кажуть: такий список додасть упевненості в собі і відчуття виконаного завдання. Ці якості також формують здатність мислити розумно.

Використовуйте настільні ігри. Їх можна застосувати не тільки задля розваги й приємного дозвілля, а й для розвитку логічного мислення та уяви. Корисними для інтелекту можуть бути гра «Ерудит», шахи. Аби ускладнити завдання, фахівці радять спробувати грати в шахи, не дивлячись на дошку, а запам’ятовуючи її. А у випадку з «Ерудитом» — намагатися не використовувати словник.

Оточуйте себе розумними людьми. Дружити, спілкуватися з тими, хто освіченіший і розумніший за нас, — чудовий спосіб пізнати щось нове, нагадують психологи. Можливо, з погляду самооцінки це непросто, але товариство розумних і талановитих людей дозволить вам постійно навчатися.

Більше читайте. Звісно, порада ця не нова і не зовсім оригінальна, однак фахівці переконані, що читання — найкращий спосіб тренування розуму. Будь-яке цікаве і пізнавальне читання — чи це ранкова преса, чи наукова фантастика або історична література — буде корисним. Читайте якомога частіше і більше.

Переповідайте і пояснюйте. Спробуйте розповісти або пояснити простими словами друзям чи рідним те, що ви вивчили. Ейнштейн казав: «Якщо ви не можете пояснити щось простими словами, ви недостатньо в цьому тямите». Адже знання тоді можна вважати набутими, якщо вмієте поділитися ними з іншими. Зберігати в пам’яті інформацію і вміти вчити інших складніше, ніж вчитися самому.

Цікавтеся новим і різним. Намагайтеся вивчати різні речі, цікаві і несподівані, адже ніколи не знаєте, що може згодитися в майбутньому. Приклад — історія зі Стівом Джобсом. Засновник Apple, облишивши навчання, почав вивчати каліграфію. Ніякого зв’язку з його справою це не мало, однак ті навички, яких він набув на художніх курсах, пізніше лягли в основу створення комп’ютерів Mac. «Ви не можете поєднати різні точки, дивлячись у майбутнє, але ви здатні знайти між ними взаємозв’язок, озираючись у минуле. Залишається тільки вірити, що в якийсь момент точки зійдуться», — казав Джобс. Для того щоб такі точки були в майбутньому, важливо вивчати, пробувати щось нове вже зараз — попри те, що ці знання здаються непотрібними.

Вивчайте іноземні мови. Цей процес особливо корисний для розвитку розумових здібностей. Бажано освоювати мови різних лінгвістичних груп. Вчити мову можна і дорогою на роботу, і працюючи за комп’ютером. В iнтернеті багато матеріалів для цього.

Приділяйте час для тиші. Дати мозку відпочити і засвоїти вивчене дуже важливо. Знаходьте хоча б півгодини для спокійних роздумів, щодня проводьте певний час у тиші.