Ландшафт стає небезпечним

31.03.2015
Ландшафт стає небезпечним

Натхненний результатами своєї партії Ніколя Саркозі готується знову йти в президенти. (з сайта amazonaws.com.)

Другий тур місцевих виборів, який відбувся минулої неділі у Франції, завершився перемогою блоку центристського «Союзу демократів та незалежних» і «Союзу за народний рух» колишнього президента Ніколя Саркозі. Соціалісти разом з іншими лівими партіями здобувають перемогу лише у 33 департаментах. Натомість ультраправі не очолять жодного з департаментів країни.

До цих виборів у 61 департаменті більшість мали соціалісти, а в 40 — консерватори і центристи. Варто зазначити, що місцеві вибори не проводилися у двох найбільших французьких містах — Парижі та Ліоні.

Радикальна права партія «Національний фронт» під керівництвом Марін Ле Пен, попри сподівання, не змогла здобути перемоги в жодному з регіонів. Як зазначає агенція «Франс пресс», такий результат виявився несподіваним. Адже в першому турі регіональних виборів тиждень тому «Національний фронт» продемонстрував найкращий результат за всю свою історію, набравши 25% голосів та обійшовши правлячу в країні Соціалістичну партію, на чолі якої стоїть чинний президент Франції Франсуа Олланд.

Саме побоюваннями щодо перемоги ультраправих експерти пояснюють високий результат більш поміркованих правих сил. Незважаючи на це, Марін Ле Пен уже назвала результат «Національного фронту» на місцевих виборах «приголомшливим успіхом».

За попередніми даними, консерватори з центристами матимуть більшість у 66 зі 101 департаментів країни. Невідомими на вчора залишалися результати лише у двох департаментах. Оглядачі називають символічною перемогу консервативних сил у департаменті Коррез, де розташований виборчий округ чинного президента Франції Франсуа Олланда. Крім того, консерватори здобули більшість у департаменті Ессонн, а там — виборчий округ нинішнього прем’єр-міністра Франції Мануеля Вальса.

Успіх партії Саркозі демонструє настрої французів за два роки до президентських виборів. Очільник уряду Мануель Вальс, який представляє соціалістів, уже визнав перемогу консервативно-центристських сил, сказав, що соціалісти виступили вкрай невдало, і назвав зростання популярності «Національного фронту» ознакою «фундаментальних змін у французькому політичному ландшафті». Водночас він наголосив, що уряд продовжить реформи, націлені на підвищення конкурентоздатності країни та зміцнення ринку праці.

У виборах взяли участь 50% із 50 мільйонів наділених правом голосу французів.

 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>