В Україні вперше провели ретрансплантацію серця
В Україні в Інститут серця вперше провели ретрансплантацію серця. >>
Аналізи сечі в медицині використовують уже багато років, адже ця рідина містить цінну інформацію про самопочуття людини і наявність різних патологій.
Однак, як стверджують лікарі, людина може й сама отримати певну інформацію про власне здоров’я, якщо звертатиме увагу на колір сечі. Лікар Кріс Стіл із Великої Британії вважає, що значення має кожен відтінок — від прозорого до червоного, зеленого і навіть синього. Лікар радить людям уважніше придивлятися до кольору рідких випорожнень, — але ще до того, як вони опиняться в унітазі, оскільки при контакті з водою колір змінюється.
Оцінюючи характер сечі, важливо пам’ятати, які продукти харчування, напої і ліки можуть впливати на її колір. Лікар Стіл наголошує: послаблюючі ліки можуть спричинити потемніння сечі, а такі продукти харчування, як спаржа, часто роблять її синьою і зеленою.
Тривожним сигналом має стати сеча з піною, адже це може свідчити, що людина вживає забагато білка або в організм потрапила інфекція. Чиста сеча означає, що ваш водний баланс у нормі. Однак прозорість цієї рідини може також свідчити, що ви приймаєте сечогінні препарати.
Насичений жовтий колір вказує на підвищений вміст токсинів. Найчастіше ми бачимо такий колір уранці, а не ввечері. Це пов’язано з тим, що вночі людина не рухається і її нирки працюють над фільтрацією токсинів.
Насичено жовта сеча може бути й ознакою захворювань печінки — в такому разі зазвичай жовтіє шкіра і білки очей. Однак найбільш небезпечним є світло-червоний або рожевий відтінок. Звісно, це може статися, якщо ви вживали червоний буряк або червоні ягоди. Але нерідко червоний колір є симптомом інфекцій, які виходять із нирок і досягають сечового міхура й уретри, або ознакою пухлини і каміння в нирках. Людина з червоним кольором сечі неодмінно має проконсультуватися з лікарем.
В Україні в Інститут серця вперше провели ретрансплантацію серця. >>
Нові стандарти домедичної підготовки, що допоможуть військовослужбовцям надавати ефективну допомогу в бойових умовах, запровадило Міністерство оборони України. >>
У 2025 році військовослужбовцям почнуть видавати "Пакунок пораненого". >>
У Міністерство охорони здоровʼя правоохоронці передали понад 2 тисячі справ про сумнівну інвалідність, яку раніше встановили висновком МСЕК, і щодо 188 осіб інвалідність була скасована. >>
Кабмін підтримав зміни, які розширюють можливості для українських військових отримати високофункціональні протези. >>
На початку грудня на Київщині в Миронівській громаді запрацювали мобільні аптечні пункти. >>