Агресія до руїни доведе

22.01.2015
Агресія до руїни доведе

Навіть опоненти-республіканці привітали промову Барака Обами оплесками. (з сайта washingtonpost.com.)

Президент Барак Обама виголосив щорічне послання до Конгресу «Про стан держави». У своєму виступі, в ніч із вівторка на середу за київським часом, глава Білого дому серед іншого відзначив успіхи своєї адміністрації у зовнішній політиці. Зокрема, політичну та економічну ізоляцію Росії через анексію Криму та конфлікт на сході України. «Ми захищаємо принцип, що великі країни не можуть залякувати малі, ми протистоїмо російській агресії, підтримуємо українську демократію і підбадьорюємо наших союзників по НАТО, — наголосив Обама. — Минулого року ми разом із нашими союзниками виконали важку роботу щодо запровадження санкцій. І тоді дехто казав, що агресія пана Путіна — це майстерна демонстрація стратегічного мислення та сили. Так от: сьогодні Америка сильна і єдина зі своїми союзниками, а Росія ізольована, а її економіка — в руїнах».

Під схвальні кивки головою з боку республіканців, зокрема — свого колишнього конкурента в боротьбі за президентську посаду Джона Маккейна, Обама пообіцяв і надалі підтримувати Київ у конфлікті з Росією.

Окрім міжнародної політики, у своїй промові американський президент окреслив питання безпеки, кліматичних змін, іранської ядерної програми, економічного зростання у США та у світі загалом. Він оголосив про завершення фінансової кризи у Сполучених Штатах і пообіцяв проводити економічну політику в інтересах усіх американців. Глава держави зауважив, що давно небачене зростання економіки відкриває для США нові можливості: «Ми побачили найшвидше економічне зростання за останні 10 років, наші дефіцити скоротилися на дві третини, фондовий ринок зріс удвічі, а інфляція в галузі охорони здоров’я зараз на найнижчому за 50 років рівні».

А рівень безробіття, за словами Обами, у Штатах зараз найнижчий із червня 2008 року — 5,6 відсотка.

Президент також наголосив, що майбутнє світу залежатиме від «розумнішого лідерства США», зокрема в питаннях боротьби з тероризмом. «В Іраку та Сирії лідерство Америки — і наша військова міць теж — зупиняє просування «Ісламської держави». Замість того щоб утягуватися в чергову наземну війну на Близькому Сході, ми очолили широку коаліцію, у складі якої є й арабські держави, аби розвалити і зрештою знищити це терористичне угруповання. Ми підтримуємо помірковану опозицію в Сирії, яка може допомогти нам. Ми допомагаємо тим, хто постав проти ідеології войовничого екстремізму. Ця справа потребуватиме часу та зосередженості. Але у нас усе вийде», — запевнив Обама.

І попросив Конгрес надати йому мандат на проведення перемовин із Євросоюзом щодо угоди про зону вільної торгівлі. А також угоди про зону вільної торгівлі між США та країнами Тихоокеанського регіону.

Сенаторка Джоні Ернст, представниця Республіканської партії, яка на даний момент має більшість в обох палатах американського парламенту, в альтернативній промові перед Конгресом пообіцяла Обамі підтримку своєї політичної сили у якомога швидшій підготовці та підписанні обох торговельних угод. Водночас республіканці заявили, що не підтримуватимуть ініціативи Обами щодо підвищення податків на доходи з капіталу у США, а також запровадження нових зборів для фінансових інституцій країни. На отримані таким чином додаткові гроші для бюджету президент-демократ планує, зокрема, запровадити безкоштовну фахову вищу освіту для американських школярів, які мають високу успішність у навчанні.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>