НОВИНИ ПЛЮС

13.11.2014

Росіяни вважають, що Україна оббріхує їх, — результати опитування

Більшість громадян Росії вважає, що Україна та США ведуть інформаційну війну, тоді як російські ЗМІ висвітлюють події в Україні об’єктивно і неупереджено. Такими є результати опитування Левада-центру, проведеного 24-27 жовтня в 134 населених пунктах 46 регіонів РФ. Згідно з дослідженням, 83% респондентів вважають, що інформаційну війну проти Росії веде Україна, 88% — що США. При цьому лише 8% та 4% відповідно дотримуються думки, що медіа Києва і Вашингтона проти них не воюють.

Водночас, відповідаючи на запитання щодо інформаційної війни російських ЗМІ проти України, 13% зазначили, що бачать її ознаки, але вважають такі дії «правильними й виправданими ситуацією в Україні». Ще 11% вважають таку політику медіа «небезпечною і шкідливою», а 59% переконані, що російські ЗМІ «дають об’єктивну картину подій в Україні». Варіант «важко відповісти» обрали 17% респондентів. При цьому кількість росіян, які довіряють державним телеканалам, із серпня зросла на 5%.

Альтернативною точкою зору на події в Україні ніколи не цікавляться 37% росіян, 46% звертаються до недержавних джерел інформації «іноді», 12% — «часто».

Ціни на нафту знову впали

Ціни на нафту марки «Брент» уперше за п’ять років опустилися до 81 долара США за барель, повідомляє «Блумберг». Учора станом на 11:30 за московським часом вартість цієї нафти становила 80,86 дол./барель — востаннє таке мінімальне значення було зафіксовано влітку 2009 р.

Перед самітом G20 до Австралії підійшли кораблі РФ

Група російських військових кораблів увійшла в північні води Австралії, щоб супроводжувати візит президента Росії Володимира Путіна на зустріч лідерів «Великої двадцятки», яка відбудеться у Брісбені 14-16 листопада. Як повідомляє австралійська преса, за ними спостерігають австралійські патрульні кораблі й розвідувальні літаки.

Російські судна, як очікується, залишатимуться в міжнародних водах у рамках міжнародних законів, відомих як «право на транзит у відкритому морі». Водночас військові кораблі жодної іншої з держав, що входять до G20, «підтримувати» візит своїх лідерів не прийшли.

На думку джерел в австралійському уряді, це «гра м’язами» з боку Росії пов’язана із заявами прем’єра Тоні Еббота про бажання «повалити на землю» Путіна в словесній боротьбі на саміті G20. Відносини Австралії та Росії після катастрофи «Боїнга» «Малайзійських авіаліній» над Донбасом, серед 298 загиблих людей на борту якого були й австралійці, не найкращі. Під час нещодавньої зустрічі на саміті АТЕС Еббот порадив Путіну попросити вибачення за авіакатастрофу малайзійського лайнера, як це зробив Вашингтон, коли 1988 року військові сили США випадково збили іранський пасажирський літак.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>