Де й ведмідь — господар...

05.11.2014
Де й ведмідь — господар...

Учасники націоналістичного «Русского марша» виступали проти війни з «братньою Україною» й лаяли «Новоросію», а на акції «Ми єдіни» (на фото) — навпаки, всіляко підтримували дії Кремля щодо підтримки донбаських сепаратистів. (з сайта zyalt.livejournal.com.)

У багатьох містах Росії, а також у деяких інших країнах, де є закохані в ідею «русского міра» громадяни, вчора відзначали День народної єдності. У Москві з цієї святкової нагоди було заплановано одразу три акції — хода-мітинг «Ми єдіни!», традиційний «Русскій марш» та «Новорусскій марш», або, простіше кажучи, «Русскій марш за Новороссію».

Як повідомляє NEWSru.com, прес-служба ГУМВС Москви нарахувала на акції «Ми єдині» аж 75 тисяч осіб, які пройшли вулицею Тверською від Пушкінської до Театральної площі.

Попереду колони марширували, відбиваючи дріб, барабанщиці в червоних мундирах і ківерах. Перший ряд маніфестантів ніс перед собою гасло «Ми єдині» на всю ширину вулиці, також над натовпом майоріли плакати «В єдності наша сила», «Нас багато, Батьківщина одна», «Ні фашизму», «Путін, ми з тобою», «Ведмідь у тайзі господар» тощо.

Акцію спільно організували Об’єднаний народний фронт, діячі культури, лікарі, спортсмени тощо. У ній погодилися брати участь представники всіх чотирьох парламентських партій — «Єдиної» та «Справедливої Росії», ЛДПР і навіть КПРФ, попри те, що російські комуністи 4 листопада святковим днем не визнають. Як пояснив агенції «Інтерфакс» перший віце-спікер Держдуми Іван Мельников, цього року вирішено зробити виняток: «Візьмемо участь у тому мітингу і ході, де будуть практично всі партії та рухи, які усвідомлюють важливість консолідації народів Росії у непростій міжнародній ситуації».

По завершенні маршу на Театральній площі відбувся концерт за участю Олександра Маршалла, Діани Гурцкої, Юлії Савічевої та інших. А уродженець України Йосип Кобзон, який нещодавно потішив своєю творчістю донецьких терористів, заспівав пісню «Я люблю тєбя, Россія!» і наголосив: «Ми єдині, тому ми сильні й нас бояться. І будуть боятися!».

«Русскій марш» націоналістів, який цього року відбувся не в центрі Москви, а в віддаленому районі Любліно, минув без надзвичайних ситуацій. За інформацією радіо «Говоріт Москва», учасники акції виступали проти надання громадянства для вихідців із Кавказу та Середньої Азії й скандували «Россія, вперьод!», «Россія — для русскіх, Москва — для москвічєй» тощо.

На «Новорусскій марш» у Щукіно зібралося близько півтори тисячі людей, хоча організатори розраховували щонайменше на 10 тисяч. Прийти на цю акцію росіян та інших прихильників «Новоросії» нібито закликав колишній командувач сепаратистів «ДНР» Ігор Стрєлков. У «Русском марше» він брати участь відмовився, бо тамтешні націоналісти закликають до повалення влади в Росії, а це, на думку Стрєлкова-Гіркіна, «в нинішній ситуації — найбільша з усіх можливих помилок».

Учасники розмахували прапорами «Новоросії», закликали надати цьому незрозумілому регіону авторства Володимира Путіна то незалежність, то якийсь особливий статус і скандували «Россіі нужен царь!».

День народної єдності в Росії відзначали аж удесяте. Свято було засноване в пам’ять про події 1612 року, коли народне ополчення під проводом Кузьми Мініна і Дмитра Пожарського звільнило Москву від польських інтервентів. Історично це свято пов’язане із закінченням Смутного часу.

А ЯК У НАС?

«Слов’янські марші» в День народної єдності мали відбутися й у деяких містах України, зокрема в Одесі та Києві. Але акція в столиці зрештою так і не відбулася. У центрі столиці зібралося кілька десятків людей, але не учасників, а противників маршу, яка сподівалися йому завадити, та журналістів.

Утім, хтозна, чи й мав той марш узагалі відбутися, адже першоджерелом, яке заанонсувало його проведення 4 листопада о 12-й годині, була російська агенція «Інтерфакс». Російські журналісти посилалися на російського ж націоналіста Дмитра Дьомушкіна. Водночас київська міліція зазначила, що заявку на проведення маршу ніхто не подавав. Не було жодного анонсу й на сайті партії СПАС, яка нібито мала організовувати марш з українського боку.

 • 82% членів Американської торгівельної палати в Україні вважають боротьбу з корупцією пріоритетом №1 для України

  Результати дослідження сприйняття корупції в Україні серед членів Американської торговельної палати показують, що бізнес, на жаль, наразі не спостерігає суттєвого прогресу у боротьбі з корупцією, однак сподівається на покращення ситуації у 2016 році. >>

 • Україна і семеро гігантів

  Для проведення свого чергового саміту лідери країн «Великої сімки» (а точніше, господиня заходу, Німеччина) обрали справжній райський куточок. Мальовничий замок Ельмау, неймовірної краси краєвиди Баварських Альп, чисте гірське повітря з гіркуватим присмаком цілющих трав, мелодійне калатання дзвіночків на шиях флегматичних альпійських корів... Ну як працювати в такій розслаблювальній атмосфері? >>

 • Шлях через Україну

  Лідери «Великої сімки» не лише говорили про Україну на саміті в Баварських Альпах — дехто з них туди й поїхав «транзитом» через Київ. Окремо варто наголосити на візиті прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе — першого в історії двосторонніх відносин між нашими країнами. >>

 • Дружнє плече на шляху до ЄС

  Сьогодні в Ризі стартує саміт програми Європейського Союзу «Східне партнерство». Уже відомо, що про скасування візового режиму з ЄС для України на цьому саміті не повідомлять — наша держава не встигла виконати й половини пунктів Плану дій з візової лібералізації (ПДВЛ), необхідних для надання безвізового режиму. >>

 • Кордони для «Лікарів без кордонів»

  Держдума Росії ухвалила законопроект про «небажані» в Росії іноземні та міжнародні неурядові організації. Згідно з документом, ідеться про неурядові організації, які «створюють загрозу основам конституційного ладу РФ, обороноздатності країни та безпеці держави». >>

 • Кому мінімум, кому — банкрутство

  Немає сумнівів, що Євросоюз є корисним для його членів міждержавним утворенням. Але навіть у дружній родині конфліктів не уникнути. Європейська Комісія розпочала процедуру проти Німеччини за порушення союзного закону про мінімальну оплату праці. >>