82% членів Американської торгівельної палати в Україні вважають боротьбу з корупцією пріоритетом №1 для України

10.11.2015
82% членів Американської торгівельної палати в Україні вважають боротьбу з корупцією пріоритетом №1 для України

Результати дослідження сприйняття корупції в Україні серед членів Американської торговельної палати показують, що бізнес, на жаль, наразі не спостерігає суттєвого прогресу у боротьбі з корупцією, однак сподівається на покращення ситуації у 2016 році. 82% опитаних вважають боротьбу з корупцією пріоритетом №1 у покращенні бізнес-клімату в країні.

Другий рік поспіль Американська торговельна палата проводить опитування серед своїх членів щодо сприйняття ними рівня корупції в Україні. Цього року в анкетуванні взяли участь 99 представників різних сфер бізнесу. Слід зазначити, що, як і у минулому році, 73% з них не вважають, що з березня 2014 року рівень корупції в країні зменшився. 88% респондентів відзначили, що безпосередньо стикалися у своїй практиці з проявами корупції (для порівняння, минулого року таку відповідь дали 91% опитаних).

«Аналогічне опитування ми проводили й у минулому році, що дозволяє відстежити певну динаміку. Корупція є однією з найбільших перешкод у веденні ефективного, прозорого та чесного бізнесу в Україні. Саме тому Американська торговельна палата робить усе можливе задля створення комфортного клімату  та подолання цих перепон», - зазначає Андрій Гундер, президент Американської торговельної палати в Україні.

Основними перешкодами на шляху подолання корупції, на думку членів Палати, є: відсутність політичної волі (48%), супротив державних органів до реформ (27%) та менталітет українців (17%).

Крім того, бізнесом було визначено ТОП-3 види корупційної діяльності, серед яких перше місце посідає хабарництво з метою прискорення рішення/отримання дозволу. Друге та третє місце, відповідно, посіли зловживання службовим положенням задля отримання незаконних переваг та запити на «відкат» з метою забезпечення виграшу у тендері.

Члени Палати також окреслили вплив загального сприйняття корупції на бізнес, що позначається, в першу чергу, у більш високих витратах на юридичну підтримку, аудит та дотримання процедур, а також у відмові зарубіжних партнерів у співпраці.

Якщо говорити про застосування антикорупційного законодавство, то більшість вважає його таким, що не відповідає міжнародним стандартам, а його застосування компетентними органами - неефективним.

Слід зазначити, що попри негативну картину, 51% опитуваних мають оптимістичні настрої щодо динаміки боротьби з корупцією в Україні в наступному, 2016 році.

«Проводячи опитування ми переслідували, в першу чергу, 3 головні мети: отримати чесні відгуки від представників бізнесу, поділитися нашими висновками з державними органами та, звичайно, побачити у динаміці зміни за період з березня 2014 року до сьогодні. На мою думку, нам вдалося їх досягти», - резюмує Ігор Світлик, Голова Робочої групи Палати з питань протидії корупції.

Довідка про Американську торгівельну палату в Україні

Американська торговельна палата в Україні (Палата) є найактивнішою та найвпливовішою громадською неприбутковою бізнес-асоціацією в Україні. Одним з головних завдань Палати є представництво інтересів іноземних інвесторів, які працюють в країні, а також сприяння появі нових інвесторів на цьому ринку. Палата співпрацює у питаннях торгівлі, комерції та економічних реформ не лише з українським урядом, а й з урядами інших країн, які є економічними партнерами України, з метою захисту інтересів компаній-членів Палати з більш ніж 50 країн світу.

 • Україна і семеро гігантів

  Для проведення свого чергового саміту лідери країн «Великої сімки» (а точніше, господиня заходу, Німеччина) обрали справжній райський куточок. Мальовничий замок Ельмау, неймовірної краси краєвиди Баварських Альп, чисте гірське повітря з гіркуватим присмаком цілющих трав, мелодійне калатання дзвіночків на шиях флегматичних альпійських корів... Ну як працювати в такій розслаблювальній атмосфері? >>

 • Шлях через Україну

  Лідери «Великої сімки» не лише говорили про Україну на саміті в Баварських Альпах — дехто з них туди й поїхав «транзитом» через Київ. Окремо варто наголосити на візиті прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе — першого в історії двосторонніх відносин між нашими країнами. >>

 • Дружнє плече на шляху до ЄС

  Сьогодні в Ризі стартує саміт програми Європейського Союзу «Східне партнерство». Уже відомо, що про скасування візового режиму з ЄС для України на цьому саміті не повідомлять — наша держава не встигла виконати й половини пунктів Плану дій з візової лібералізації (ПДВЛ), необхідних для надання безвізового режиму. >>

 • Кордони для «Лікарів без кордонів»

  Держдума Росії ухвалила законопроект про «небажані» в Росії іноземні та міжнародні неурядові організації. Згідно з документом, ідеться про неурядові організації, які «створюють загрозу основам конституційного ладу РФ, обороноздатності країни та безпеці держави». >>

 • Кому мінімум, кому — банкрутство

  Немає сумнівів, що Євросоюз є корисним для його членів міждержавним утворенням. Але навіть у дружній родині конфліктів не уникнути. Європейська Комісія розпочала процедуру проти Німеччини за порушення союзного закону про мінімальну оплату праці. >>

 • Політика — не бійцівський клуб

  Європарламент позавчора ухвалив рішення про позбавлення депутатського імунітету пропутінського євродепутата Януша Корвіна-Мікке, який нещодавно балотувався в президенти Польщі. Такою була реакція на неетичну поведінку покараного. >>