НОВИНИ ПЛЮС

15.10.2014

Російські хакери шпигують за комп’ютерами НАТО, ЄС і України

Російські хакери протягом останніх п’яти років стежили за комп’ютерами служб НАТО, Євросоюзу та України, використовуючи помилку в операційній системі Windows.

Про це повідомила компанія ISight Partners, що займається питаннями кібербезпеки, інформує «Рейтер». На думку фахівців компанії, хакери є росіянами — з огляду на програмний код, який вони використовували, а також вибір цілей. Наприклад, у грудні 2013 року на комп’ютери НАТО надіслали небезпечний файл із документом з питань європейської дипломатії. Кілька органів місцевої влади в Україні і науковець зі США, який досліджує політику РФ, отримали так звані «фішингові» листи зі списком проросійських екстремістських діячів.

Компанія не вказала, які саме дані були отримані хакерами, але фахівці підозрюють, що росіяни шукали інформацію щодо кризи в Україні, а також із дипломатичних та енергетичних питань. Причому цей шпіонаж триває й надалі. Як повідомив представник компанії «Майкрософт», невдовзі буде випущено автоматичне оновлення відповідних версій Windows, яке закриє цю «діру» в безпеці програми.

Росія запропонувала невизнаній Абхазії об’єднати армії

У парламент Абхазії внесено договір про створення об’єднаного угруповання військ Росії і невизнаної республіки. «Основними напрямками співробітництва, інтеграції та партнерства є проведення узгодженої зовнішньої політики та формування спільного простору оборони й безпеки», — повідомляє інформагентство Абхазії «Апснипресс».

Крім того, стаття 5 договору «Про співпрацю та інтеграцію» передбачає створення об’єднаного угруповання військ Збройних сил Росії і Абхазії «для відбиття агресії (збройного нападу) у відповідності до статті 51-ї Статуту ООН, і формування органів управління цим угрупованням».

Нагадаємо, незалежність Абхазії визнали тільки Росія, Венесуела, Нікарагуа, Науру і Тувалу, причому остання країна своє визнання відкликала.

Парламент Британії визнав Палестину

Парламент Великої Британії пізно увечері понеділка на своєму засіданні ухвалив резолюцію про визнання Палестинської держави. Резолюція, проект якої був внесений на розгляд парламенту представниками опозиційної Лейбористської партії, має суто рекомендаційний характер і не є обов’язковою для виконання урядом.

 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>