Не лайте АТО

24.07.2014

Петро Порошенко відповів на численні закиди з приводу того, чому Президент не оголошує воєнний стан. Свою позицію глава держави розтлумачив на зустрічі з керівниками парламентських фракцій і груп. «Закликаючи владу до ухвалення рішення про введення воєнного стану, народні депутати мають усвідомлювати наслідки такого рішення. Сьогодні навіть одне необережне слово здатне потягнути за собою великі наслідки», — наголосив Порошенко.

Аргумент номер один на користь АТО полягає в наступному. Україна вже перебуває у стані бойових дій та має обороняти свою територію. Для цього необхідна боєздатна армія та відповідне її забезпечення, що неможливо під час воєнного стану. «У воєнному стані заборонено постачання зброї, продукції подвійного призначення, а нам треба виграти війну», — підкреслив Президент.

Аргумент номер два пов’язаний з грошима. Під час воєнного стану стає неможливою підтримка держави міжнародними фінансовими інституціями. «Країнам у стані війни МВФ не дає грошей. Про це ніхто не думає, коли ставить сьогодні питання про воєнний стан», — сказав Порошенко.

Аргумент номер три: від проголошення війни наш суперник тільки виграє. Під час воєнних дій захищена законом не лише сторона, яка зазнала агресії, а й країна-агресор. «Воєнний стан — це ситуація, коли є протилежна сторона. І та сторона, з якою ми воюємо, має відповідні права. Її можуть підтримувати, в тому числі й інші держави, вона захищена міжнародним правом», — цитує Президента його прес-служба.

Порошенко додав, що влада наразі зайнята іншим: вона сконцентрувала зусилля на визнанні світом так званих «ДНР» та «ЛНР» терористичними організаціями. «Ми наполегливо працюємо над тим, щоби всі, хто сьогодні вбиває українських солдат і українських цивільних, були визнані терористами, а фінансова чи будь-яка інша допомога терористам — злочином проти людства», — зазначив він.

Водночас Порошенко висловив розчарування позицією частини парламентаріїв. Він зазначив, що в той момент, коли на сході йдуть бойові дії, дуже важлива згуртованість усіх гілок влади в питаннях оборони держави. Президент був обурений тим, що на попередньому засіданні Ради майже половина народних обранців була відсутня. Тим же парламентарiям, хто підтримав ініціативи Порошенка, глава держави подякував. Йдеться про голосування за третю хвилю мобілізації та про звернення до світової спільноти з приводу визнання самопроголошених республік Сходу терористичними організаціями.