Не горіть!

17.06.2014
Не горіть!

Крем від сонця — захист надійний, якщо не будете зловживати режимом засмаги.

Сезон відпусток у багатьох асоціюється з морем і сонцем, тож прихильники засмаги вже готові підставити своє тіло теплим сонячним променям. Під впливом сонця організм синтезує вкрай важливий для здоров’я вітамін D, тому засмага має не лише косметичний, а й терапевтичний ефект. За умови, що ви будете дотримуватися деяких правил.

Насамперед пам’ятайте: засмагати треба поступово. Не «допадайтеся» до сонця відразу, бо з незвички отримаєте опіки і зіпсований відпочинок. У перші дні перебувати на сонці краще 5-10 хвилин на годину, далі поступово можете збільшити час до 15-20 хвилин.

Шкіру необхідно захищати спеціальними засобами. Лікарі-дерматологи радять підбирати крем із достатнім рівнем захисту. Наносити його краще заздалегідь, перед виходом на пляж. Не забувайте про капелюхи з широкими кресами і сонцезахисні окуляри.

Пам’ятайте про режим. Виходьте на пляж якомога раніше. Від 11-ї ранку до 16-17-ї години краще заховатися від сонця у приміщенні. Не забувайте: згоріти можна навіть під парасолею. Вранці й увечері сонячні промені падають на землю під кутом і лагідніше «цілують» шкіру.

Відразу після пляжу залишки сонцезахисного крему і солоної води необхідно змити прісною водою, зволожити шкіру лосьйоном для тіла. Пересушена шкіра потребує живлення.

Якщо ж уникнути сонячних опіків не вдалося, скористайтеся спеціальними засобами — кремами, аерозолями, які знімають почервоніння і відчуття пекучості. Пийте якомога більше води, споживайте продукти з вмістом вітаміну С (цитрусові, полуницю, шпинат), бета-каротину (моркву, капусту), вітаміну Е (оливки, горіхи). Салати заправляйте лляною олією. Косметологи радять прикладати до ураженої шкіри шматочки огірка або охолоджені пакети зеленого чаю. Приймайте прохолодний душ, уникайте мила, парфумів на уражені ділянки. І регулярно зволожуйте шкіру засобами на олійній основі. Прикладайте до місць опіків кубики із замороженого соку алое.