НОВИНИ ПЛЮС

30.01.2014

У Чехії — новий уряд

Президент Чехії Мілош Земан учора затвердив новий уряд країни на чолі з соціал–демократом Богуславом Сроботкою щодо конкретних міністрів. Майже сто днів знадобилося трьом учасникам урядової коаліції — соціал–демократам, руху АНО–2011 та Християнсько–народній партії — для узгодження програми і складу кабінету.

Страйк авіадиспетчерів ЄС

Учора й сьогодні в кількох країнах ЄС відбуваються акції протесту авіадиспетчерів. Причиною страйків є плани Брюсселя про створення уніфікованого авіапростору на всій території ЄС та лібералізацію послуг. У зв’язку з цим диспетчери побоюються погіршення умов праці. Єврокомісія назвала їхні дії небезпечними, оскільки страйки негативно позначаться на безпеці польотів. У Брюсселі наголошують, що уніфікація авіапростору ЄС, який зараз поділений на 28 окремих просторів, допоможе пасажирам літати швидше, адже літакам не доведеться обирати окружні шляхи.

Страйк не цілодобовий. Наприклад, у Португалії працівники спілки NAV, яка відповідає за повітряний рух над усією країною, не працювали по кілька годин: від 7:00 до 9:00 та з 14:00 до 16:00, коли відбувається найбільше перельотів. В Австрії та Греції акція протесту відбудеться сьогодні, а у Франції страйк триватиме і в п’ятницю.

Єгипет: суд над Мурсі відклали

Кримінальний суд у Каїрі позавчора відкрив, а вчора відклав слухання у справі відстороненого від влади президента Мохаммеда Мурсі до 22 лютого. Під час слухань підсудний намагався докричатися до судді, заявляючи, що є законним президентом. Загалом проти Мурсі порушено чотири кримінальні справи, зокрема про організацію масової втечі в’язнів під час революції 2011 року. Разом із Мурсі на лаві підсудних — 21 активіст руху «Брати–мусульмани». Прокурори вимагають для всіх максимального покарання.

Відколи влітку минулого року армія усунула президента–ісламіста від влади, в Єгипті не вщухає жорстке протистояння між його прихильниками та противниками. Позавчора перед своїм будинком у Каїрі був застрелений генерал Мохаммед Саїд. Він очолював технічне бюро МВС і був радником міністра внутрішніх справ Мохаммеда Ібрагіма, на життя якого торік також було здійснено замах (невдалий). Також у понеділок перед однією з церков Каїра невідомі обстріляли з автомобілів поліцейських, один з яких загинув, а двоє отримали поранення. Одного з нападників заарештували, двом його спільникам вдалося втекти.

Парламент Франції заборонив конкурси «міні–міс»

Нижня палата парламенту Франції схвалила закон про рівні права чоловіків і жінок. Закон, передусім, розширює право жінок на аборт, закликає французькі підприємства та політичні партії дотримуватися паритету чоловіків і жінок, передбачає санкції у випадку несплати аліментів. Великі суперечки викликала стаття закону, за якою при розлученні батьків пріоритет догляду за дітьми надалі надаватимуть матері, замість почергового проживання дитини з кожним із батьків. І нарешті, усі конкурси «міні–міс» будуть заборонені для дівчаток віком до 13 років.

Папа Римський став «обличчям» рок–часопису

Поява на обкладинці американського музично–суспільного двотижневика «Роллінг стоун» є великою честю, принаймні для музикантів. Номер за 13 лютого вийде з чільним фото Папи Римського Франциска. «Він упродовж року зробив дуже багато, щоб відмежуватися від попередніх понтифіків та зміцнити свою позицію як «Папа з народу», — так обґрунтувала свій вибір редакція часопису. Під фото Папи — напис «Часи змінюються». Це назва славетної пісні Боба Ділана 1960–х років, яка була гімном тодішніх суспільно–культурних змін у США.

 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>