НОВИНИ ПЛЮС

03.01.2014

Двоє загиблих у сутичках у Єгипті

В Александрії на півночі Єгипту ввечері 1 січня сталися сутички прибічників забороненої ісламістської організації «Брати–мусульмани» з поліцією. Загинуло двоє людей — протестувальник та поліцейський, ще троє правоохоронців отримали вогнепальні поранення. Поліція стверджує, що для розгону натовпу було застосовано лише сльозогінний газ, і звинувачує маніфестантів у використанні вогнепальної зброї. Близько 200 маніфестантів блокували вулиці, підпалювали магазини й автомобілі, тож місцеві мешканці для захисту свого майна організувалися в загони самооборони. Не виключено, що саме від їхньої кулі загинув один з ісламістів.

Теракти в Сомалі

Щонайменше 11 людей загинуло і кілька десятків отримали поранення в результаті серії з ­трьох терактів у столиці Сомалі Могадішо. Вибухи прогриміли біля фешенебельного готелю «Джазіра», розташованого неподалік міжнародного аеропорту і популярного серед сомалійських політиків та іноземців. Влада підозрює в причетності до вибухів бойовиків найбільшого у Сомалі ісламістського угруповання «Аль–Шабаб», пов’язаного з «Аль–Каїдою».

Загинув посол Палестини в Чехії

У Празі через вибух у власній квартирі загинув посол Палестини Джамаль аль–Джамаль. За даними поліції, 56–річний дипломат невдало відчинив дверцята сейфу, і спрацювала встановлена в ньому система безпеки проти проникнення грабіжників. Правоохоронці також підтверджують, що в сейфі зберігався цілий арсенал вибухових речовин та зброї. Версію теракту поліцейські відкидають.

Замах на туристів у Кенії

Щонайменше 10 людей отримали поранення внаслідок вибуху гранати, вкинутої до бару в туристичному центрі Діані у Кенії. За даними місцевої поліції, бар був заповнений переважно туристами з–за кордону, що проводять на узбережжі Індійського океану різдвяні канікули. У популярному серед західних курортників Діані часто спалахують міжрелігійні конфлікти.

Стан Аріеля Шарона погіршився

Стан здоров’я колишнього голови уряду Ізраїлю Аріеля Шарона, який уже вісім років перебуває в комі, критично погіршився. У 85–річного екс–прем‘єра виникла ниркова недостатність, що може призвести до відмови всіх систем життєдіяльності організму. В лікарні «Шиба» у Тель–ха–Шомері, де лежить Шарон, зібрався консиліум лікарів.

Аріель Шарон обіймав посаду прем’єр–міністра Ізраїлю з 2001 року, коли в січні 2006–го у нього стався інсульт. Після госпіталізації політик впав у кому. Шарон — один із найбільш шанованих ізраїльтянами й ненависних палестинцям політичних діячів. Саме він, тоді ще міністр оборони, здійснив військову інтервенцію до Лівану, що на десятиліття дестабілізувала ситуацію в країні. Уже як прем’єр, він відповідав за будівництво ізраїльських поселень на окупованих палестинських землях Західного берегу Йордану та будівництво муру навколо цієї території.

У Нью–Йорка — новий мер

У Нью–Йорку позавчора склав присягу новий міський голова, демократ Білл де Блазіо, який прийшов на зміну республіканському мільйонеру Майклу Блумбергу. В інавгураційній промові він пообіцяв збудувати більшу кількість житла для людей з невисокими доходами, вести війну проти закриття лікарень для найбільш незаможних і підвищити податки для осіб із доходами від 500 тисяч доларів на рік.

У Колорадо легалізували продаж марихуани

У штаті Колорадо з 1 січня вперше у США дозволили торгівлю марихуаною за медичними показами. Податки з продажу цього легкого наркотика, за яким одразу вишикувалися черги, підуть на будівництво і ремонт дитячих навчальних закладів, а також на фінансування антинаркотичної поліції. Закон дозволяє повнолітнім громадянам мати при собі не більше 28 грамів канабісу, при цьому заборонено вживати наркотик у громадських місцях та вивозити його за межі штату.

ЄС зняв обмеження з громадян Болгарії і Румунії

Громадяни Болгарії і Румунії відтепер можуть без обмежень працювати будь–де на території Європейського Союзу. З 1 січня скасовано режим тимчасового контролю, запроваджений щодо громадян цих двох найбідніших країн ЄС у 2007 році, коли Болгарія і Румунія вступили до Євросоюзу. Деякі політики західноєвропейських країн ЄС висловили побоювання щодо масового напливу громадян Болгарії і Румунії. Однак урядовці обох країн назвали такі побоювання безпідставними, адже ті, хто хотів виїхати на заробітки, вже давно це зробили.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>