НОВИНИ ПЛЮС

05.12.2013

Французькі експерти: Арафата не отруїли

Французькі експерти відкинули версію смерті Ясіра Арафата внаслідок отруєння полонієм. Фахівці вважають, що палестинський лідер помер внаслідок природних причин. Вдова політика Суха Арафат шокована таким висновком. Саме вона рік тому наполягла на ексгумації останків чоловіка, бо була впевнена, що його отруїли. Раніше наявність полонію в останках Арафата підтвердили експерти зі Швейцарії.

Над встановленням «справжньої» причини смерті працюють і палестинські медичні комісії. Влада автономії переконана, що в наглій смерті їхнього лідера винен Ізраїль. Палестинці також зробили запит до ООН щодо створення міжнародної комісії з розслідування. 75–річний Арафат помер у листопаді 2004 року в лікарні у передмісті Парижа. Французькі медики назвали офіційною причиною смерті інсульт після сильної внутрішньої кровотечі від невідомої інфекції.

Детройт офіційно визнали банкрутом

Детройт — колишню столицю автомобілебудування США — офіційно визнано банкрутом. Відповідне рішення суду надає місту, яке має 18 мільярдів доларів боргу, захист від кредиторів. Водночас міська влада має якнайшвидше представити план зі скорочення боргу. Чверть мільйона мешканців залишили Детройт за останні 10 років після закриття автомобільних заводів. Безробіття сягнуло 50%, а рівень злочинності у п’ять разів перевищує середній показник по країні.

Президентом Швейцарії став глава МЗС

Парламент Швейцарії вчора затвердив президентом країни на 2014 рік 53–річного міністра закордонних справ Дідьє Буркхальтера. Представник правоцентристської Радикальної партії 1 січня перебере обов’язки глави держави у чинного президента, міністра оборони Уелі Маурера. Обов’язки президента Швейцарії по черзі виконують міністри уряду, яких загалом налічується семеро — кожен має по кілька портфелів.

Шок в Ісландії: поліція вбила людину

Уперше в історії Ісландії під час поліцейської операції загинула людина. 59–річний підозрюваний забарикадувався у своєму будинку в Рейк’явіку й відстрілювався з вогнепальної зброї, поранивши двох правоохоронців. У відповідь поліція відкрила вогонь, і чоловік загинув. Таке сталося вперше в історії 320–тисячної країни, де зафіксовано один із найнижчих рівнів злочинності у світі.

У ЄС купують більше велосипедів, ніж авто

Як свідчать дані за 2012 рік, у 26 iз 28 країн Європейського Союзу велосипедів було придбано більше, ніж автомобілів. Експерти припускають, що ця динаміка є наслідком економічної кризи в ЄС. Популярність велосипедів вийшла за межі так званих «велосипедних столиць» Північної Європи, як–от Амстердам чи Копенгаген. В Італії, скажімо, торік було придбано 1,6 млн. велосипедів і 1,4 млн. авто. Одним з останніх європейських міст, де реалізували загальноміську схему прокату велосипедів, став Мілан. Про наміри облаштувати «зелене кільце» багатокілометрових велосипедних доріжок нещодавно оголосив Мадрид. А влада Лондона розповіла, що за 10 років (2001—2011) кількість велопоїздок у місті зросла на 66% і сягнула півмільйона. Лише у двох країнах ЄС у 2012 році автомобілі купували частіше, ніж велосипеди, — у Бельгії та Люксембурзі.

 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>