Утер носа Обамі

31.10.2013
Утер носа Обамі

Володимир Путін дуже любить тварин.

Авторитетний журнал «Форбс» учора оприлюднив свій щорічний рейтинг найвпливовіших людей світу. Президент США Барак Обама та канцлер ФРН Ангела Меркель, які торік посідали в цьому престижному списку першу і другу позиції, цього року виявилися не в фаворі (можливо, через те, що посварилися?). Обама цього разу другий, Меркель — узагалі п’ята. А на перше місце стрімко й досить несподівано піднявся «бронзовий призер» рейтингу–2012, президент Росії Володимир Путін.

Як зазначається в редакційній статті–передмові до списку найвпливовіших, за останній рік Путін зміг «закріпити свій контроль над Росією», тоді як Обама «здав позиції». Ще б пак — Володимира Володимировича за його «миротворчі» зусилля щодо порятунку Сирії та її президента Башара Асада від воєнного вторгнення міжнародного контингенту цього року навіть на Нобелівську премію миру висунули. Щоправда, переміг не він, але щодо лауреата цієї нагороди Барака Обами взагалі вже кілька років як стоїть питання: за що він її отримав?

На вибір часопису вплинула також ситуація навколо колишнього співробітника американських спецслужб Едварда Сноудена, який утік зі США, завдавши своїми викриттями чимало шкоди репутації Вашингтона, і сховався саме в Росії.

Третє місце в цьогорічному списку посів лідер Китаю Сі Цзиньпін, четверте — обраний навесні Папа Римський Франциск (новачок у рейтингу). Загалом нових облич у списку 13, серед них — наближений до Путіна глава «Роснєфті» Ігор Сечін.

Також до першої десятки увійшли засновник корпорації «Майкрософт» і один із найбагатших людей у світі Білл Гейтс, голова Федерального резерву США Бен Бернанк, король Саудівської Аравії Абдулла бін Абдул Азіз Аль Сауд, голова Європейського центробанку Маріо Драгі та виконавчий директор мережі магазинів «Волмарт» Майкл Дюк.

Як зазначає «Форбс», жінок у списку дев’ятеро — це 12% від усіх найвпливовіших, яких загалом набралося 72. Окрім Меркель, у рейтингу, зокрема, фігурують президент Бразилії Ділма Руссефф (20–те місце), «фактична очільниця» Індії Соня Ганді (21) та директор–розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард (35).

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>