В’язниця замість парламенту

21.08.2013

Суд Пакистану висунув колишньому президенту країни, генералові Первезу Мушаррафу, формальне обвинувачення у злочинній змові й убивстві його політичної опонентки — екс–прем’єр–міністра Беназір Бхутто. Про це повідомив прокурор Чаудрі Азхар після закінчення засідання суду у Равалпінді. Вперше в історії Пакистану головнокомандувач збройними силами обвинувачений у злочині.

Мушарраф, ватажок військового путчу 1999 року та президент країни у 2001—2008 роках, під час короткого судового засідання не визнав своєї вини. Проте обвинувачення запевняє, що доказів проти нього вистачає. Їх буде надано під час судового засідання 27 серпня. Якщо підсудного визнають винним, йому загрожує смертна кара чи довічне ув’язнення, повідомляє «Євроньюз».

Наприкінці березня Мушарраф приїхав на батьківщину після більш ніж чотирирічного перебування в еміграції, хоча таліби погрожували йому смертю у разі повернення до Пакистану. Екс–президент планував узяти участь у травневих парламентських виборах. Але натомість йому було висунуто численні обвинувачення за вчинки часів перебування на чолі держави. До вибо­рів Мушаррафа не допустили, і нині він перебуває під домашнім арештом.

Беназір Бхутто була першою жінкою в історії, що очолила уряд у мусульманській країні. Більше того, красуня Беназір обіймала посаду прем’єр–міністра 180–мільйонного Пакистану двічі.

Популярного в країні політика вбили 27 грудня 2007 року під час передви­борчого мітингу очолюваної нею Пакистанської народної партії у місті Равалпінді. Нападники використали вогнепальну зброю та вибухівку.

В основі обвинувачень проти Мушаррафа лежить свідчення екс–глави поліції міста. Він повідомив слідчим, що саме Мушарраф наказав послабити охорону Бхутто. Обвинувачуваний свою причетність до вбивства заперечує і винуватить у ньому талібів, але вони ці закиди категорично відкидають.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>