Поле битви

26.07.2013

У Тальнівському районі сільськогосподарське товариство «Урочище Журавське» не може добитися законного права господарювати на орендованiй землі. Бо тими гектарами самовільно користується інше тамтешнє ТОВ «ВП Імпульс Плюс».

«У кінці минулого року ми взяли в суборенду 280 гектарів земельної ділянки у селі Зеленьків у ТОВ «Об’єднана сільськогосподарська компанія», — розповідає «УМ» Олександр Білоус, представник товариства «Урочище Журавське». — А коли поїхали на поле, то побачили, що воно засіяне». Як з’ясувалося, ще до угоди про суборенду, у 2008 році, «Об’єднана сільськогосподарська компанія» для зручності господарювання помінялася полями з колективним сільськогосподарським підприємством «Зеленківське», площею 110 га, про що теж є відповідний договір. Але «Зеленківське», за усною угодою, дозволило господарювати на цьому полі ТОВ «ВП Імпульс Плюс». Саме це ТОВ i засіяло ту землю озимою пшеницею. Аби вийти із ситуації тихо й мирно, було вирішено, що нові суборендарі посіють свою кукурудзу на іншому полі, яке належить «Зеленківському».

«Ми прийняли цю пропозицію і домовилися, що після збору врожаю товариством «ВП Імпульс Плюс» ми починаємо господарювати на орендованому полі», — веде далі Олександр Білоус.

Але, як показав час, тихо і мирно не вийшло. Бо коли товариство зібрало свою пшеницю, то хутко почало на тому полі оранку й успішно її закінчило. Як підозрюють «журавківці», такий поспіх пов’язаний із бажанням якогомога швидше засіяти те поле знову.

Звісно, що керівництво «Урочища Журавське» зажадало пояснень «імпульсівців», але їхня відповідь ошелешила: мовляв, «ми мінятися не будемо».

Аби не допустити загострення ситуації, зазначають у ТОВ «Урочище Журавське», довелося телефонувати на урядову гарячу лінію, звертатися у міліцію та прокуратуру, а також до черкаського УБОЗу, бо «такі дії з боку «імпульсівців» називаються рейдерським захопленням землі».

У Тальнiвськiй райдержадмiнiстрацiї вже створили спеціальну комісію на чолі із заступником голови РДА, яка невдовзi оприлюднила свій висновок — ТОВ «ВП Імпульс Плюс» має звільнити земельну ділянку.

Пан Бiлоус оцiнює збитки свого сiльгосппiдприємства у 100 тисяч гривень. А щоб вони не ставали бiльшими, уклав угоду з черкаською охоронною фiрмою, i тепер поля, навколо яких розгорiвся конфлiкт, охороняють кремезнi «сек’юрiтi».

 • Пий до дна. Це корисно

  Хоча мешканцям України гріх скаржитися на брак питної води, проте більшість громадян нашої держави таки не відає, що п’є. І не тому, що вони байдужі до свого здоров’я. Просто в культурі споживання Н2О у нас ще не склалися традиції лабораторних досліджень якості води, взятої з криниць власних обійсть, не кажучи вже про аналізи хлорованої «гримучої суміші», що тече поржавілими водогонами на кухні міських квартир. Однак вітчизняні науковці–медики б’ють на сполох: вода стає однією з основних причин зростання захворюваності українців, зокрема зашлакованості кровоносних судин, холециститів, виразок шлунка, вірусного гепатиту А і навіть порушень функцій головного мозку.

  Розвинуті країни світу цю загрозливу проблему успішно розв’язують шляхом збільшення видобутку і споживання природної столової води з мінералізацію менше 1,0 г/куб. дм, добутої із надр екологічно чистих територій. >>

 • Тут не стрiляти!

  Уряд підтримав постанову про «Про затвердження такс для обчислення розміру збитків від порушень законодавства про природно–заповідний фонд», якою передбачено уп’ятеро підвищити штрафи за нищення диких тварин і птахів, незаконну вирубку дерев та забруднення земель. Відтепер за несанкціонований проїзд територією заповідників доведеться викласти вже не кілька десятків, а кількасот гривень, а саме — 208 грн. за легковий автомобіль (раніше — 40 грн.), а за машину більших габаритів, приміром, автобус — 286 грн. (раніше — 55 грн.). >>

 • Великі претензії короткого метра

  Фестиваль короткометражних фільмів Wiz–Art у мистецькому просторі країни дебютував як однойменний фестиваль мистецтв 2008 року. З того часу, дещо переінакшивши назву, Wiz–Art є обов’язковим атрибутом літнього Львова. Цього року шостий фестиваль короткометражок зробив помітний маневр у бік масового глядача, увазі якого була запропонована серія спеціальних сеансів за межами центру Львова. Таким чином львівська периферія стала майданчиком для безкоштовного перегляду кіно від фестивалю Wiz–Art. Глядачі подивилися 20 короткометражних стрічок. Серед яких була і відома «Алкоголічка» Юлії Гонтарук, яка вже заявила про себе на кількох фестивалях, у тому числі — й на «Золотому абрикосі» в Єревані. Публіка «на районах» переглянула дві спеціально сформовані програми — «Вічно молоді» та «Помста підлітків». >>

 • А тоді — «горбатий»!

  «Водії автомобілів «Запорожець» мають право не дотримуватися правил дорожнього руху, не зупинятися на вимогу інспекторів ДАІ, керувати автомобілем у нетверезому стані, не платити за паркову», — такі жартівливі «права» можна прочитати у водійських посвідченнях членів столичного клубу власників «Запорожців». Адже своїх «залізних коней» вони вважають особливими. І небезпідставно. Перша партія цих малолітражок зійшла з конвеєра 22 листопада 1960 року. Відтак деяким «горбатим» уже «стукнуло» по півстоліття. А вони й досі бігають нашими дорогами!

  Перше авто моделі ЗАЗ–965 вийшло з експериментального цеху 18 червня 1959–го, і до кінця року було виготовлено 30 машин. А 18 липня 1960 року два автомобілі було презентовано кремлівським вождям Микиті Хрущову і Леоніду Брежнєву. У серпні п’ять машин ЗАЗ–965 пригнали до Москви для лабораторних випробувань. А вже у жовтні завод «Комунар» розпочав серійний випуск «малюків». >>

 • Вареник–рятівник

  50 видів вареників, млинці з м’ясом, сиром, капустою та ще й традиційні українські «Хріновуха» та «Медовуха» — ось далеко не повний список того, що проїжджі автобаном «Київ—Одеса» могли безкоштовно скуштувати в неділю на 236–му кілометрі траси. Саме там для всіх подорожуючих та відвідувачів мережі ресторанів «Батьківська хата» великий оригінал і народний ресторатор Михайло Поплавський відкрив «Пам’ятник варенику, який переміг кризу 2009 року».

  Оскільки подія припала на переддень посту, то присутні скористались чи не останньою в найближчі сім тижнів можливістю розважитись: хто з пам’ятником фотографувався, хто м’яса наїдався. Проте більшість танцювала, пританцьовувала, а ще підспівувала запальні українські пісні — на честь відкриття пам’ятника варенику вони лунали весь день. >>

 • Людяність зі смаком шоколаду

  Важко собі уявити українця, який ніколи не куш­тував би шоколаду «Корона», кави «Якобз» чи чіпсів «Люкс». Однак далеко не всім споживачам відомо, що виготовляє цю смакоту одна і та ж фірма — «Крафт Фудз Україна». На вітчизняному ринку харчових продуктів ця компанія починала з нуля, а тепер — лідер продажів. Свої провідні позиції «Крафт Фудз Україна» здобула заслужено. І не без зусиль Голови правління Юрія Логуша — сина українських батьків, який майже двадцять років тому покинув у США престижну наукову роботу, успішний бізнес і приїхав до України. Аби тут, очоливши підрозділ потужної міжнародної компанії, стати одним із кращих топ–менеджерів держави і просто небайдужим українцем. «Злі люди не їдять шоколаду, — жартує Юрій Логуш. — А хто з’їсть плитку шоколаду, гарно почувається і хоче допомогти комусь. Шоколад збуджує почуття доброти і благородства». Можливо, тому «шоколадна» компанія «Крафт Фудз» робить так багато добрих справ для нашої держави. >>