Тепер нагородять за репресії проти преси?

Тепер нагородять за репресії проти преси?

На Закарпатті продовжуються утиски преси. За замітку «Нагороди за фальсифікації?» почали переслідувати газету «Вечірнє Мукачево». У публікації зазначалося, що нагородження державними відзнаками головних діючих осіб мукачівської епопеї викликає подив. Зокрема, голову Мукачівської територіальної виборчої комісії Юрія Пересту, якого народні депутати вимагали притягнути до кримінальної відповідальності за фальшування результатів волевиявлення громадян, Президент заохотив орденом «За заслуги».

«Менти» себе перевірять

«Менти» себе перевірять

Міністр внутрішніх справ Микола Білоконь доручив провести службове розслідування щодо правомірності стеження за журналістом Георгієм Гонгадзе напередодні його зникнення. Це доручення було прийнято після того, як Генпрокуратура надіслала відповідне звернення до МВС, розповів заступник керманича МВС Михайло Корнієнко. За його словами, розслідування, як передбачає законодавство, триватиме один місяць, протягом якого буде вивчено документи, опитано людей, причетних до спостереження за опозиційним журналістом у 2000 році, у тому числі й колишнього керівника Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача, який минулого року відсидів нетривалий час у СІЗО.

Лобійована свобода

Лобійована свобода

Максимальний термін, який колишньому Прем'єр-міністру Павлу Лазаренку доведеться відсидіти в американській в'язниці — 9 років. Про це в інтерв'ю газеті «Столичные новости» розповів Деніел Горовіц, адвокат лідера партії «Громада». «Що стосується термінів, то можливі варіанти: від 5 до 14 років ув'язнення», — зазначив захисник Лазаренка. Водночас пан Горовіц не виключає того, що на волю Павло Іванович вийде вже цього року: «Враховуючи те, що наш клієнт уже відсидів майже 5 років, ми віримо, що його випустять із залу суду». Своє рішення суд має винести 16 вересня. Зараз над обвинуваченнями, які висуваються Лазаренку, міркують присяжні. Потім свої висновки вони передадуть судді Мартіну Дженкінсу, і той винесе остаточний вирок.

Від Козака до Кінаха

Від Козака до Кінаха

Посвідчення кандидата в президенти отримав лідер Партії промисловців і підприємців Анатолій Кінах, який був попередником Віктора Януковича на посаді Прем'єр-міністра України. Як зазначено на сайті Центрвиборчкому, загальна сума сукупного доходу Анатолія Кириловича за 2003 рік (усе — заробітна плата) — 35419 грн. 11 коп. У колишнього глави уряду немає власного авто, гаражів, квартир і землі, а от на членів сім'ї (дружина й двоє дітей) записана земельна ділянка площею 600 кв. м., квартира (267 кв. м.) садовий будинок (35 кв. м.), гараж (50, 9 кв. м.) і «Тойота». Сума банківських вкладів пана Кінаха — 20581 грн. 42 коп.

«Злегка не піратська команда»

«Злегка не піратська команда»

Без російських політтехнологів вибори в Україні проходили б нудно й нецікаво. Щоправда, вітчизняні гельмани й павловські виявилися непоганими учнями й активно переймають досвід російських колег, але масштаби не ті, та й «для душі» від них нічого не дочекаєшся. Хоч би тобі магазинчик сувенірів хтось відкрив, якщо вже на художню галерею, як у Марата Гельмана, коштів не вистачає...

Всі статті рубрики