Послуга «повний нуль»

02.10.2012

За добу до початку домашнього поєдинку «Донбасу» проти московського «Спартака» ані в касах палацу спорту «Дружба», ані в електронному магазині офіційного сайту клубу квитків уже не було. Ажіотаж серед донецьких уболівальників, певно, був пов’язаний двома чинниками — у гості вперше в цьому сезоні приїхав знаменитий клуб–бренд із Москви, крім того, «червоно–чорним» була необхідна підтримка, аби здобути першу перемогу в рідних стінах у КХЛ.

Однак 3850 глядачів позавчора ввечері не стали тим додатковим аргументом, який забезпечив «вікторію» господарів. «Донбас» програв четвертий домашній матч поспіль, та ще й уперше не закинув жодної шайби в ігровий час. Буліти стали хоч якоюсь окрасою «нульового» поєдинку.

«Спартак» перед візитом до Донецька програв п’ять матчів поспіль, тож у матчі з командою Юліуса Шуплера зробив акцент на обороні. Як сказав потім захисник «Донбасу» Оскар Бартуліс, шайба вперто не йшла у ворота москвичів. Штрафний кидок міг вирішити долю матчу ще в ігровий час, але на 4–й хвилині овертайму чеський форвард господарів Лукаш Кашпар не реалізував «хокейний пенальті» за фол останньої надії.

Тож донеччани мусили виконувати вже третю домашню серію післяматчевих булітів, і знову її програли. «Перестрілка» затягнулася: замість звичних трьох штрафних кидків кожна команда використала по сім. У «Донбасу» лише Євген Дадонов зміг переграти голкіпера «червоно–білих» Сергія Борисова. Схибили цього разу і Федотенко, і Недорост, й інші. Гості ж забили Еріку Ерсбергу двічі.

Відзначимо, що попередній матч «Донбас» виграв у нижньогородського «Торпедо» у тій–таки серії штрафних кидків.

Донеччани і підмосковний «Витязь» — два аутсайдери Західної конференції, і саме ці команди найбільше в КХЛ — по п’ять разів — грали в «булітну лотерею» з початку чемпіонату.

КХЛ. Найцікавіші результати. «Торпедо» (НН) — «Донбас» — 3:4 Б (0:1, 2:2, 1:0, 0:0; Щасливий, 24; Євсеєнков, 39 (більш.); Нільссон, 59 — Понікаровський, 19; Дадонов, 33; Подградськи, 36 (більш.); вирішальний буліт — Недорост), «Донбас» — «Спартак» — 0:1 Б (виріш. буліт — Жуков), СКА — «Салават Юлаєв» — 7:2, «Авангард» — «Металург» (Нк) — 3:2 ОТ, «Металург» (Мг) — «Лев» — 6:1, «Сєвєрсталь» — «Локомотив» — 0:1, «Динамо» (Р) — «Спартак» — 5:4, «Автомобіліст» — ЦСКА — 0:3, «Трактор» — «Лев» — 5:2, «Металург» (Мг) — «Слован» — 3:2, «Динамо» (М) — «С. Юлаєв» — 4:3 Б, «Витязь» — «Локомотив» — 0:2, «Динамо» (Мн) — «Атлант» — 3:2.

Становище у Західній конференції: «Локомотив» — 22 (10 матчів), «Лев», «Атлант» — 20 (11), ЦСКА — 19 (11), «Слован», «Динамо» (М) — 17 (10), СКА — 15 (8), «Сєвєрсталь» — 15 (10), «Динамо» (Мн) — 14 (11), «Торпедо» — 13 (9), «Динамо» (Р) — 12 (10), «Спартак» — 11 (12), «Донбас» — 10 (10), «Витязь» — 10 (11).

* * *

ПХЛ. «Динамо» (Х) — «Білий барс» — 5:0, 2:1; «Сокіл» — «Леви» — 1:2 Б, 5:1; «Компаньйон» — «Беркут» — 4:2 (Бризгалов, 2; Винокуров, 5; Твердонь, 47; Кривомаз, 60 (ПВ) — Осипов, 39; Михнов, 45 (більш.); матч у четвер був перерваний на 13–й хвилині через туман на ковзанці АТЕК і дограний у суботу).

Лідери: «Сокіл» — 16 (8), «Компаньйон» — 13 (5), «Беркут» — 12 (5), «Динамо» — 11 (8).