Місто–трансформер

27.07.2012
Місто–трансформер

Новий Олімпійський стадіон у Лондоні.

Вигравши в 2005 році суперництво у Мадрида, Москви, Нью–Йорка та Парижа, Лондон став першим містом, яке втретє прийматиме Олімпіаду. Попередній візит олімпійців до столиці Британії датований далеким 1948 роком, відтак готувалися в Лондоні до ювілейних, XXX, Ігор, як до перших.

Добре відомо, що Велика Британія — футбольна країна, тому, окрім арен для «короля спорту», та ще для тенісу (цей турнір пройде на трав’яних кортах Уїмблдона), решту споруд довелося будувати з нуля, дотримуючись законів компактності, ефективності та екологічності.

Пам’ятаючи проблеми Афін та Пекіна, де після завершення Олімпіад залишилися нікому не потрібними більшість об’єктів,у Лондоні до проектування спортивних арен підійшли раціонально. Після завершення змагальних заходів одні об’єкти будуть перепрофільовані, інші — трансформовані.

Скажімо, місткість новозбудованого 80–тисячного Олімпійського стадіону в районі Стретфорд (його — вартість 460 млн. фунтів) після Ігор зменшать. Швидше за все, його орендуватиме футбольний клуб «Вест Хем», який вів боротьбу за новий дах над головою з «Тоттенхемом». Проте «Хотспур» відмовилися від цієї домівки, адже керівництво стадіону заборонило знімати бігові доріжки, на чому наполягали в «Тоттенхемі».

Так само очікує урізання площі й Палац водних видів спорту. Задля більшої місткості трибуни «Акватік–центру» підняли на 50–метрову висоту. Головний тренер наших плавців Сергій Бондар навіть дивувався: «Що там можна побачити, з останніх рядів».

Коли згасне олімпійський вогонь, процес трансформації торкнеться й Олімпійського селища — найкомпактнішого в історії. У багатоповерхових будинках, де мешкатимуть спортсмени, проведуть перепланування, встановлять електроплити і вже на початку 2013 року виставлять на продаж квартири еліт–та економ–класу.

Загалом, на підготовку до Олімпіади Велика Британія витратила 11 мільярдів фунтів. Частина з них пішла на модернізацію транспортної системи 8–мільйонного міста. Як передбачають експерти, під час Ігор Лондон може очікувати дорожній колапс. Аби зменшити його загрозу, господарі намагаються скоротити кількість приватних авто й завертати потік гостей Олімпіади в громадський транспорт — метро, яке відчуло на собі суттєве покращення, та автобуси.

Планувалося, що спонсор Ігор BMW надасть для офіційних делегацій 300 екологічних еліт–карів, проте дехто з VIP–персон уже відмовився від власного транспорту.

 

ТАБЛО

Змагання Лондонської олімпіади почалися ще за два дні до її офіційного відкриття— позавчора ввечері почався футбольний турнір у жінок.

Результати 1–го туру:

Група E. В. Британія — Н. Зеландія — 1:0, Камерун — Бразилія — 0:5.

Група F. Японія — Канада — 2:1, Швеція — ПАР — 4:1.

Група G. США — Франція — 4:2, Колумбія — КНДР — 0:2.

Матч між збірними Колумбії та Північної Кореї на стадіоні «Хемпден Парк» у Глазго довелося відкласти на 45 хвилин через протест команди КНДР. Збірна комуністичної Кореї відмовилася грати через те, що організатори переплутали прапори: замість знамена КНДР вивісили прапор капіталістичної Південної Кореї.

 • Зійшовши на 20 п’єдесталів

  У ніч на понеділок за київським часом ХХХ літня Олімпіада стала історією. Під завісу змагань наша команда нарешті «розкочегарилася» й зібрала загалом 20 медалей. Найурожайнішою виявилася субота — п’ять нагород у «синьо–жовту» скарбничку.

  Нинішній підсумковий доробок — кількісно найскромніший порівняно з попередніми чотирма Іграми, на яких українці виступали самостійною командою. В Атланті, Сіднеї й Афінах наші вигравали по 23 нагороди, в Пекіні — 27.

  Назвати виступ наших спортсменів слабким язик не повертається. Із 204 країн–учасниць на п’єдестал сходили представники 85, і серед них «синьо–жовті» опинилися на 14–й позиції в традиційному заліку нагород і 12–ми — за загальним числом. А скільки було «прикрих» четвертих місць. Утім, «де–юре» регрес очевидний. Та й складно було розраховувати на рекордні олімпійські здобутки в рік, коли більшу частину «спортивних» державних коштів було кинуто на Євро–2012. Залишається сподіватися, що правляча Партія регіонів не наважиться хоча б Олімпіаду записати в «досягнення під своїм патронатом»… >>

 • Лондон, гудбай!

  Інтрига полягала в тому, чи скаже президент МОК Жак Рогге, для якого ця Олімпіада була останньою, що Ігри–2012 стали найкращими в історії. Не сказав. Просто похвалив.

  Так, організація лондонських Ігор не підкачала, й емоції та технології були на висоті, але ж скільки трапилося скандалів із суддівством! Та й порожні місця на аренах змагань виявилися прикрою несподіванкою. >>

 • Чарівне весло Інни

  Розчарування вівторка й середи для українців учора опівдні нарешті змінилося позитивним настроєм — веслувальниця Ін­на Осипенко–Радомська принесла нашій команді першу на Іграх у Лондоні срібну медаль. І це — на 13–й день змагань. Інна — золота призерка Пекіна–2008 в цій самій дисципліні, 500 м на байдарці–одиночці, — мабуть, могла б і в Лондоні розраховувати на «золото». Але надто вже переконливо виглядала її головна суперниця на каналі Ітон Дорні, угорка з українським прізвищем Данута Козак. >>

 • Чарівне весло Інни

  Розчарування вівторка й середи для українців учора опівдні нарешті змінилося позитивним настроєм — веслувальниця Ін­на Осипенко–Радомська принесла нашій команді першу на Іграх у Лондоні срібну медаль. І це — на 13–й день змагань. Інна — золота призерка Пекіна–2008 в цій самій дисципліні, 500 м на байдарці–одиночці, — мабуть, могла б і в Лондоні розраховувати на «золото». Але надто вже переконливо виглядала її головна суперниця на каналі Ітон Дорні, угорка з українським прізвищем Данута Козак. >>