НОВИНИ ПЛЮС

06.07.2012

У Мексиці перерахують голоси

У Мексиці перерахують більше половини голосів, поданих на виборах президента минулої неділі. Таке рішення ухвалив центрвиборчком країни, задовольнивши вимогу кандидата від лівих сил Андреса Мануеля Лопеса Обрадора, який посів, за попередніми даними, друге місце. Обрадор стверджує, що під час голосування відбувалися масові порушення, зокрема підкуп виборців. За попередніми даними, перемогу на виборах здобув Енріке Пенья Ньєто — кандидат від Інституційно–революційної партії, що правила Мексикою більшу частину минулого століття. Він набрав 38% голосів, випередивши Обрадора на 6%. Перерахунок голосів відбудеться на кожній дільниці, де розрив між цими кандидатами становить менше відсотка.

Пожежі на сирійсько–турецькому кордоні

Сильні пожежі спалахнули на кордоні Сирії з Туреччиною. Представники турецької влади й пожежних служб стверджують, що за підпалами стоїть сирійська влада, яка прагне таким чином відрізати представникам опозиції шляхи втечі до Туреччини. За даними турецьких служб, вогонь розведено в чотирьох пунктах прикордоння, а сильний вітер перекинув пожежі на територію Туреччини.

У гасінні задіяно 150 турецьких вогнеборців, 25 пожежних машин та два гелікоптери. На цей час у таборах для біженців на території Туреччини перебуває близько 35 тисяч громадян Сирії, які втекли від громадянської війни у їхній країні. Серед втікачів є також кільканадцятеро сирійських генералів, які відмовилися служити режиму Башара Асади й стріляти по власному народу.

В аварії на «Фукусімі» винні люди

Причиною аварії на японській АЕС «Фукусіма–1» в березні минулого року став людський фактор — станцію не підготували ні до землетрусу, ні до цунамі. Як повідомляє ІТАР–ТАКС, такі висновки містяться в оприлюдненій учора доповіді спеціальної комісії парламенту Японії, яка провела розслідування причин події.

Відповідальність за аварію комісія поклала на компанію–оператора АЕС «Токіо електрик пауер» (ТЕРКО) та урядові служби, які опікуються атомною галуззю. Раніше у попередній доповіді про причини подій на АЕС комісія розкритикувала дії, яких вжили фахівці ТЕРКО в перші дні після аварії, а також недостатньо оперативне інформування громадян Японії про те, що відбувається на «Фукусімі–1».

Дані доповіді парламентської комісії розходяться з підсумками внутрішнього розслідування ТЕРКО, проведеного наприкінці минулого року. У компанії стверджують, що основною причиною аварії на «Фукусімі–1» стала хвиля цунамі, висота якої перевищила всі прогнози на випадок сильного землетрусу.

«Вікілікс» опублікує документи щодо Сирії

Викривальний сайт «Вікілікс» учора оголосив про публікацію понад двох мільйонів електронних документів і листів, які належать різним інститутам влади в Сирії. Серед цих матеріалів, зокрема, є документи сирійських міністерств закордонних справ, фінансів, інформації, транспорту та культури, датовані серпнем 2006 — березнем 2012 року. Крім того, в архіві містяться документи про контакти сирійських офіційних осіб з іноземними компаніями, у тому числі російськими. Не менш 68 тисяч документів, публікація яких розтягнеться на два місяці, — російською мовою.

 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>