НОВИНИ ПЛЮС

17.05.2012

Суд над Младичем

Учора у Гаазькому трибуналі з воєнних злочинів у колишній Югославії розпочався суд над 69–рiчним генералом Ратко Младичем, командуючим силами боснійських сербів під час громадянської війни у Боснії і Герцеговині 1992—1995 років. Його звинувачують у зв’язку з геноцидом в Сребрениці 1995 року, де було вбито 7,5 тисячі мусульман. Також Младича звинувачують у воєнних злочинах, злочинах проти людства, тортурах, депортаціях мирного населення, захопленні заручників та створенні концтабору для військовополонених. Загальна кількість злочинів, які iнкримiнують Младичу, — 106.

Младич переховувався від слідства 16 років і був затриманий лише у травні минулого року в селі неподалік Белграда. Пiдсудний заперечує свою провину і ствер­джує, що лише захищав свій народ і свою країну. Для багатьох людей у екс–Югославії він досі залишається героєм.

Шпаргалки міністра освіти

Іоан Манг, міністр освіти у новому лівоцентристському уряді Румунії, якого звинуватили у плагіаті бага­тьох наукових публікацій, подав у відставку. Про це повідомив румунський прем’єр–міністр Віктор Понта. Глава уряду пояснив, що Манг таким чином хоче захистити свою репутацію та добре ім’я.

Звинувачення у плагіаті Мангу висунули науковці, які спеціалізуються у галузі інформатики, з Ізраїлю, Японії та Тайваню. Вони стверджують, що знайшли у роботах уже колишнього міністра чималі фрагменти зi своїх наукових публікацій. На своїй інтернет–сторінці ізраїльський вчений Елі Біхам, декан факультету інформатики Ізраїльського технологічного інституту в Хайфі, стверджує, що одна з «наукових» робіт Манга є «точною копією» наукової розвідки, яку він опублікував спільно зі своїм колегою Натаном Келлером, включно з помилками, які у ній містилися.

53–річний Манг є професором електричної інженерії та інформаційних технологій у місті Орадя на північному заході Румунії.

Прем’єр–міністр Понта також звернувся до Румунської Академії наук з проханням за три днi провести слідство у справі обвинувачень міністра у плагіаті.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>