Франсуа ІІ та його королева

16.05.2012
Франсуа ІІ та його королева

Франсуа Олланд на тлі Тріумфальної арки.

Ніколя Саркозі з Карлою Бруні вчора востаннє переступили поріг Єлисейського палацу як господарі. Обійнявшись на ґанку зі своїми наступниками, найпопулярніша (і не лише в позитивному сенсі) пара Франції залишила президентську резиденцію принаймні на найближчі п’ять років. Щонайменше до 2017–го в Єлисейському палаці оселиться новообраний президент Франсуа Олланд, який учора о 10–й ранку за місцевим часом (об 11–й за київським) склав присягу і прийняв із рук Саркозі «чемоданчик» з ядерними кодами.

Франсуа Олланд, який 6 травня у другому турі виборів переміг попереднього очільника держави з результатом 52 проти 48 відсотків, став сьомим президентом П’ятої Французької Республіки і другим в її історії президентом–соціалістом після Франсуа Міттерана. Тому журналісти вже присвоїли йому прізвисько Франсуа ІІ.

На церемонію інавгурації кортеж за п’ять хвилин президента їхав із дотриманням усіх правил дорожнього руху — зупинявся на світлофорах, пропускав пішоходів. Іще до вступу на посаду Олланд почав виконувати обіцянку бути «президентом усіх французів». Чи надовго його вистачить — інше питання.

Після церемонії в Єлисейському палаці Франсуа Другий поклав вінок до могили Невідомого солдата біля Тріумфальної арки, проїхався Єлисейськими полями в автомобілі з відкритим дахом. І відбув до Берліна, на зустріч із німецьким канцлером Ангелою Меркель. Цей візит має підкреслити важливість німецько–французьких відносин у неспокійний для Європи час. Іще під час передвиборчої кампанії Олланд заявляв, що хоче переглянути укладені Саркозі з Меркель домовленості про заходи економії, тож переговори в Берліні були нелегкими. Проте фрау канцлер дала чітко зрозуміти, що не погодиться на жодні зміни. Хоч би якими великими були відмінності в їхніх поглядах, експерти зазначають: той величезний тиск, який чинитиме на двох лідерів криза єврозони, змусить їх шукати спільне рішення.

Завтра президент Олланд проведе перше засідання нового уряду, а потім вирушить до США, де візьме участь у саміті «Великої вісімки» та зустрічі членів НАТО.

Напередодні вступу на посаду президента Олланд попрощався зі своїми соратниками з Соціалістичної партії Франції. На п’ять років президентства він відходить від партійних справ — аби, знову таки, стати «своїм» для всіх французів. А соціалісти вступають у парламентську кампанію, щоб на червневих виборах до Національних зборів здобути більшість і забезпечити «зелене світло» ініціативам нового президента.

 

ПЕРША ЛЕДІ

Ротвейлер на зміну топ–моделі

Французькі та світові ЗМІ приділяють велику увагу також новій першій леді Франції — Валері Трієрвейлер. Уперше в історії країни цей «пост» прийняла двічі розлучена жінка, яка має трьох дітей від попереднього шлюбу (із чинним главою держави вони офіційно не одружені). Перед новою першою леді стоїть нелегке завдання, адже її попередницею була супермодель Карла Бруні–Саркозі. Але 47–річна Валері — не зі слабких жінок. Нова господиня Єлисейського палацу є супутницею життя Олланда з 2007 року. Саме задля неї він залишив попередню дружину й колегу по партії Сеголен Руаяль та чотирьох їхніх дітей. До слова, Руаяль, яка на попередніх виборах 2007 року програла Ніколя Саркозі боротьбу за президентське крісло, прийшла на інавгурацію свого «колишнього». Проте наголосила, що присутня там винятково як політик.

Валері Трієрвейлер працює політичним оглядачем популярного французького видання «Парі матч». Колеги–журналісти нагородили її прізвиськом Ротвейлер, оскільки одному з них вона відвісила ляпаса за зауваження, яке вважала «сексистським», іншого затягала по судах за «наклепи» на неї.

Олланд уже зазначив, що не збирається влаштовувати весілля зі своєю супутницею, щоб уникнути надмірної уваги преси. А мадам Трієрвейлер не хоче втрачати незалежність. Пресу ж Валері попросила називати її не супутницею, а компаньйоном президента.

Перша леді має великий вплив на Олланда як у публічному, так і приватному житті. Вона є прихильницею здорового харчування, і саме тому змусила коханого схуднути на 15 кілограмів. Інакше, на її думку, він би не мав політичного успіху.

  • 82% членів Американської торгівельної палати в Україні вважають боротьбу з корупцією пріоритетом №1 для України

    Результати дослідження сприйняття корупції в Україні серед членів Американської торговельної палати показують, що бізнес, на жаль, наразі не спостерігає суттєвого прогресу у боротьбі з корупцією, однак сподівається на покращення ситуації у 2016 році. >>

  • Україна і семеро гігантів

    Для проведення свого чергового саміту лідери країн «Великої сімки» (а точніше, господиня заходу, Німеччина) обрали справжній райський куточок. Мальовничий замок Ельмау, неймовірної краси краєвиди Баварських Альп, чисте гірське повітря з гіркуватим присмаком цілющих трав, мелодійне калатання дзвіночків на шиях флегматичних альпійських корів... Ну як працювати в такій розслаблювальній атмосфері? >>

  • Шлях через Україну

    Лідери «Великої сімки» не лише говорили про Україну на саміті в Баварських Альпах — дехто з них туди й поїхав «транзитом» через Київ. Окремо варто наголосити на візиті прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе — першого в історії двосторонніх відносин між нашими країнами. >>

  • Дружнє плече на шляху до ЄС

    Сьогодні в Ризі стартує саміт програми Європейського Союзу «Східне партнерство». Уже відомо, що про скасування візового режиму з ЄС для України на цьому саміті не повідомлять — наша держава не встигла виконати й половини пунктів Плану дій з візової лібералізації (ПДВЛ), необхідних для надання безвізового режиму. >>

  • Кордони для «Лікарів без кордонів»

    Держдума Росії ухвалила законопроект про «небажані» в Росії іноземні та міжнародні неурядові організації. Згідно з документом, ідеться про неурядові організації, які «створюють загрозу основам конституційного ладу РФ, обороноздатності країни та безпеці держави». >>

  • Кому мінімум, кому — банкрутство

    Немає сумнівів, що Євросоюз є корисним для його членів міждержавним утворенням. Але навіть у дружній родині конфліктів не уникнути. Європейська Комісія розпочала процедуру проти Німеччини за порушення союзного закону про мінімальну оплату праці. >>