08.05.2012

Бокс

Українець Максим Бурсак програв у Парижі камерунцеві Хассану Н’Жикаму бій за звання тимчасового чемпіона світу за версією WBO в середній вазі (до 72,5 кг). За підсумком 12 раундів усі судді віддали перевагу непереможному Н’Жикаму (118:111 і двічі 118:110). Бурсак зазнав першої поразки у 26 боях.

Фехтування

Ольга Харлан із Миколаєва стала срібною призеркою етапу Кубка світу серед шаблісток в італійській Болоньї. У фіналі наша олімпійська чемпіонка поступилася першому номеру світового рейтингу — росіянці Софії Великій (12:15).

Стрільба з лука

Львів’янин Маркіян Івашко отримав «срібло» на етапі Кубка світу в турецькій Анталії, поступившись лише корейцеві Іму.

Вільна боротьба

На останньому відбірковому турнірі на Олімпіаду–2012, який відбувся у Вантаа (Фінляндія), українські «вільники» здобули ще кілька ліцензій. У чоловіків Олександр Хоцянівський (120 кг) і призер Пекіна–2008 Василь Федоришин (60 кг) перемогли у своїх категоріях. Віталій Гурський (55 кг) і Дмитро Рочняк (74 кг) до Лондона не пробилися. Тож на Іграх наші представники сильної статі виступатимуть у шести вагових категоріях із восьми.

У жінок упевнено виграла свою категорію до 48 кг Ірина Марлені, олімпійська чемпіонка–2004.

У греко–римській боротьбі перепустку на Олімпіаду отримав В’югар Рагімов, який виграв турнір у вазі до 55 кг.

Гандбол

Українська чоловіча суперліга. 26–й тур. «Динамо» — «Портовик» — 35:25, «ЗТР» — «Мотор» — 32:28, «Політехнік» — «Будівельник» — 26:27, «Буревісник» — «Шахтар–Академія» — 30:27.

Турнірне становище: «Динамо» — 48, «Мотор» — 41, «ЗТР» — 38, «Портовик» — 35, «Буревісник» — 15, «Будівельник» — 12, «Політехнік» — 11, «Шахтар» — 8.

За два тури до завершення чемпіонату полтавське «Динамо» гарантувало собі золоті медалі. У жінок достроковим чемпіоном уперше стали ужгородські «Карпати».

Українська чоловіча суперліга. 1/2 фіналу. «Ферро» — «Донецьк» — 69:79 (серія до чотирьох перемог — 0:3), «Азовмаш» — «Будівельник» — 83:64 (3:0).

Українець Сергій Стаховський пробився до основної сітки турніру АТР у Мадриді (ґрунт, призові — 3,090 млн. євро). У кваліфікації киянин здолав іспанця Наварро (4:6, 6:4, 6:1) і француза Роже–Васселена (6:2, 4:6, 7:5).

Художня гімнастика

Українка Ганна Різатдінова здобула три бронзові медалі на етапі Кубка світу в Італії — у вправах із м’ячем, булавами та стрічкою. Першою скрізь стала Євгенія Канаєва з Росії.

У Києві відбувся вже традиційний міжнародний марафон. Різні вікові групи змагалися на різних дистанціях. Як повідомили «УМ» у прес–службі заходу, 42 км бігли понад тисячу учасників. Переможцем став українець Віктор Стародубцев. Він же — кращий і в ветеранській категорії «понад 40 років».

Визнання

Найкращим спортсменом України у квітні НОК визнав дзюдоїста Володимира Сороку. На чемпіонаті Європи киянин виграв срібну медаль в індивідуальному турнірі та бронзову — в командному. Найкращим тренером назвали наставника Сороки Анатолія Калинського.