Перевізник на той світ

Перевізник на той світ

Трагедія в Бангладеш: близько 200 осіб зникли безвісти після того, як учора вранці затонув двопалубний пором «Шаріатпур–1». Річкове судно, на борту якого перебувало від 250 до 300 пасажирів, прямувало зі столиці Даки до сусіднього округу Шаріатпур. Але на шляху зіткнулося з баржею. Точна кількість осіб, які перебували на поромі, невідома, оскільки більшість пасажирів купують квитки вже на його борту після посадки. Щонайменше 35 щасливцям вдалося допливти до берега. Інцидент стався на півдні країни на річці Мегхна, за 32 кілометри на південь від Даки.

Країна йде під воду

Країна йде під воду

Маленька острівна країна Кірібаті, розташована в центральній частині Тихого океану, може втратити свою територію внаслідок глобального потепління. Раніше під такою загрозою вже опинилося сусіднє Тувалу, влада якого давно підшукує для своїх громадян шляхи відступу на випадок повного затоплення країни. Тепер до таких кроків змушений вдатися й уряд Кірібаті.

Знову вороги

Знову вороги

Новообраний єгипетський парламент, в якому 75 відсотків мандатів мають ісламісти, позавчора більшістю голосів підтримав рішення про видалення з країни посла Ізраїлю та призупинення експорту газу до цієї країни. Голосування відбулося в рамках обговорення звіту парламентської комісії щодо відносин з арабським світом. У цьому звіті також міститься запис, що Єгипет ніколи не буде «приятелем, партнером або союзником Ізраїлю», який є «ворогом номер один єгипетського народу». Також єгипетські депутати задекларували підтримку палестинського руху опору «у всіх видах і формах проти агресивної ізраїльської політики».

Одній дала, іншій не дала, третю попередила

Одній дала, іншій не дала, третю попередила

Греція успішно домовилася з кредиторами про обмін боргових зобов’язань, що стало найбільшою реструктуризацією державного боргу в історії людства. У зв’язку з цим Єврогрупа, яка вчора завершила триденне засідання у Брюсселі, остаточно схвалила виділення Греції другого траншу термінової фінансової допомоги у розмірі 130 мільярдів євро. Але за умови, що ці засоби буде надано також і Міжнародним валютним фондом. До складу Єврогрупи входять міністри фінансів 17 країн, де в обігу єдина європейська валюта, голова європейського Центробанку і керівництво Єврокомісії.

Похибка сценарію

Похибка сценарію

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

23 лютого, на День захисника Вітчизни (російської), у Москві з помпою, за участі президента РФ Дмитра Медведєва та військовослужбовців, які влітку 2008 року брали участь у бойових діях на території Грузії, відбулася прем’єра фільму «Серпень. Восьмого» («Август. Восьмого»). Стрічку знято на кошти російського Фонду підтримки кіно — як зазначив його голова Сергій Толстиков, «ішлося, по суті, про державне замовлення».

У Грузії цю картину режисера Джаніка Файзієва розцінили однозначно — як російську пропаганду, спрямовану на внутрішнього споживача. Після обурених виступів грузинської діаспори «Серпень. Восьмого» зняли з прокату в Азербайджані та Молдові. А днями з’явилася інформація, що у відповідь на заклики Всеукраїнського громадського об’єднання «Георгія» та ВО «Свобода» Міністерство культури заборонило прокат цього фільму і в Україні — як такого, що розпалює міжнаціональну ворожнечу і є антигрузинським за змістом.

Проте невдовзі Мінкульт поширив прес–реліз, у якому стверджується, що інформація про заборону прокату кінострічки не відповідає дійсності — просто тому, що дер­жавного посвідчення на право його розповсюдження і демонстрування на території України ще не встигли видати. Оскільки дистриб’юторська компанія, яка має намір здійснити прокат цієї стрічки, звернулася по дозвіл тільки 28 лютого, а на розгляд заявки відведено від 10 до 25 днів.

На думку першого заступника голови Держагентства України з питань кіно Сергія Сьомкіна, чутки про нібито заборону були лише «вдалим піар–ходом дистриб’юторів для підвищення популярності фільму». І з огляду на те, як зарясніли форуми відповідного спрямування (а також видання на кшталт газети «Кримская правда») повідомленнями про заборону «в угоду бандєровцам і Саакашвілі» «прекрасного правдивого фільму, який необхідно переглянути», у цих підозрах є зерно істини. Недарма ж продюсер «Серпня» і генеральний директор компанії «Главкіно» Ілля Бачурін після російської прем’єри задоволено відзначив: «Ми знаємо, що фільм викликав дуже неоднозначну оцінку серед глядачів. І найбільше нас тішить те, що він нікого не залишає байдужим!»

Всі статті рубрики