Вінниччину (о)щасливили

Вінниччину (о)щасливили

Вінниччина — регіон проблемний, «неправильний». По-перше, несвідомі виборці активно симпатизують опозиції: на минулих парламентських виборах блок «Наша Україна» здобув у області майже 30 відсотків голосів, Соцпартія — 21,26; БЮТі — 13,47, а КПУ — майже 12, тоді як провладний «За єдину Україну!» — всього лише 6,28 відсотка, до того ж четверо з восьми вінницьких «одномандатників» у Верховній Раді одразу приєдналися до фракції «НУ» (згодом, щоправда, Володимир Майстришин з неї вийшов), і як не старалися місцеві й «центральні» можновладці відвоювати в опозиціонерів бодай 18-й округ, де скасували перемогу соціалістки Світлани Мельник, зрештою він усе одно дістався опонентам влади — на довиборах до парламенту був обраний «наш українець» Микола Одайник. Але офіційною причиною невдоволення Прем'єр-міністра, який учора ощасливив Вінницьку область своїм візитом, природно, стала не любов місцевих мешканців до ющенків-тимошенкiв, а суто об'єктивні проколи в діяльності обласного керівництва. Саме тому до регіону Віктор Янукович прибув не з порожніми руками, а з «подарунком» у вигляді президентського указу про призначення нового «губернатора».

Західний пат

Західний пат

Минулого тижня голова Львівської обласної ради Михайло Сендак знову потрапив до лікарні (київської) із загостренням травми хребта. А вчора, 9 червня, до Львова прибула робоча група Верховної Ради з питань вивчення суспільно-політичної ситуації у Львівській області на чолі з головою парламентського Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Анатолієм Матвієнком.

Село — і спікер відпочине...

Село — і спікер відпочине...

У верхніх ешелонах української влади вчора сталася помітна подія. Голова Верховної Ради — досі принципово безпартійний (після краху КПРС-КПУ на початку 1990-х) Володимир Литвин — отримав членський квиток партійця-«аграрія» і взагалі очолив Аграрну партію України. На з’їзді АПУ, що відбувся у Києві, парламентський спікер був підтриманий «на царство» новими соратниками одностайно. Усе це має означати певні повороти не лише в житті та кар’єрі Володимира Михайловича, а й на політичних шляхах передвиборчої України. Адже якщо досі Голова ВР був фактично рівновіддалений як від опозиції, так і від так званої парламентської «більшості», то тепер, зі вступом у партію, що підтримує Кучму і Януковича, Литвин просто не має права не стати на один із боків барикади — владний. Схоже, аби засвідчити такий вибір, він і прийшов в АПУ?

Президент Кучма: Я хочу подивитися разом з вами на Україну без Кучми

Президент Кучма: Я хочу подивитися разом з вами на Україну без Кучми

«Якби я оголосив, що буду балотуватися (в президенти. — Авт.), то Янукович одразу став би самою щасливою людиною в країні — такий би тягар з плечей скинув», — так віджартувався на вчорашній прес-конференції Президент Кучма, відповідаючи на одне з хитрих журналістських питань, у суті якого читалася спроба ще раз почути, як ставиться Л.Д. до версій про третій термін президентства. Кучма ще раз запевнив, що на вибори нинішньої осені не йтиме. «Я хочу, — дотепно сказав глава держави «вполушутку-вполусерйоз», — разом з вами подивитися на Україну без Кучми». Втім на тлі прекрасного свого жарту Леонід Данилович здавався дещо засмученим — говорив про уроки історії і сліди в ній особистостей, можливо, видивляючись у туманному майбутньому власні сліди? «У нас завжди була боротьба за владу, за булаву, а не за Україну», — резюмував він.

Якщо в крані немає гарячої води...

Якщо в крані немає гарячої води...

Зараз у багатьох районах Києва немає гарячої води. Це пов'язано з тим, що Київенерго проводить профілактичні роботи зі столичними теплопроводами — їх перевіряють на профпридатність подачею високого тиску. Мешканців столиці за певний час до вимкнення гарячої води попереджають усілякими цидулочками чи анонсами у пресі. Яким же було здивування журналістів «УМ», коли в одній із російськомовних газет «... в Украине» серед списку «холодних» вулиць ми побачили Банкову, 11, — за цієї адресою «прописана» Адміністрація Президента! Відсутність гарячої води у такій «крутій», «стратегічній» будівлі — чи мислима справа? Це ж треба: Президент навіть не може ретельно помити руки після підписання якогось там архіважливого документа чи іншої нужди! А що вже там казати про численні душові кабінки для великих начальників, які розсипані по АП, чи про басейн на верхньому поверсі, куди «Сам» ходить після відвідин тренажерного залу (принаймні про те, що такі об'єкти є в АП, неодноразово повідомляли ЗМІ)? Словом, НП справді національного масштабу. «УМ» вирішила з'ясувати ситуацію.

Всі статті рубрики