Армійський чобіт на стадіоні

04.10.2011
Армійський чобіт на стадіоні

Курсантiв вiйськових вишiв попросили пострибати на стiльцях, щоб випробувати на мiцнiсть. (Фото з сайту НСК «Олiмпiйський».)

Солдати–строковики були першими, хто відвідав оновлений НСК «Олімпійський». Вони «вболівали», дивлячись на порожнє футбольне поле, в компанії зі студентами–добровольцями, для яких інтерес побувати на головному стадіоні країни переважив ті незначні відсотки можливої небезпеки, що таїть у собі кожне випробування новозбудованого об’єкта. Отже, за майже десять днів до урочистого відкриття стадіону (яке, нагадаємо, заплановане на 8 жовтня) керівництво об’єкта провело «краш–тести». Спершу на недавно встановлені глядацькі трибуни запустили три тисячі солдатиків та студентів, потім — п’ять, а ще за годину — вісім тисяч. Як iдеться на сайті НСК «Олімпійський», охочих випробувати головний майданчик майбутнього чемпіонату Європи з футболу знайшлося значно більше, тож решті довелося подякувати і повернутися додому. А «тестувальникам», на їхню радість, було запропоновано пострибати гуртом на стільцях. Вагу перших тисяч «пробних» глядачів стадіон благополучно стерпів.

Водночас перевіряли і взаємодію допоміжних служб, тобто як із таким потоком людей справляються фаст–фуди, вбиральні та провідники–стюарди. «Бойове хрещення» того дня пройшли і 700 стюардів, більшість з яких працюватимуть на «Олімпійському» і в режимі реальних святкових подій. Вони стежили за порядком, допомагали гостям у військовій уніформі зорієнтуватися, де розташований потрібний сектор чи туалет, куди звернутися по медичну допомогу тощо. На спеціально змодельованих ситуаціях було також відтреновано роботу медиків, пожежників, сповіщає сайт НСК «Олімпійський». Наприклад, відпрацьовували «рольову гру»: евакуація постраждалих iз сектору до пункту медичної допомоги в разі бійки чи, не приведи Боже, пожежі. Охорона ж відпрацьовувала прийоми зупинки уявних порушників, котрі пробували пробратися на ігрове поле.

 

А ТИМ ЧАСОМ...

Звуки Євро

Гайтана і Джамала пишуть гімн футбольного чемпіонату

23 вересня Гайтана презентувала на вечірці Друзів турніру свою нову композицію Viva Європа — гімн Євро–2012. Співачка каже, що планує виконувати пісню у кількох версіях, сольно та разом iз дітьми.

Але Гайтана не єдина з естрадної «братії», хто прагне виступити на майданчиках Євро. Джамала, якій також керівництво Національного оргкомітету з підготовки до чемпіонату присвоїло нещодавно звання «Друг турніру», взялася за написання гімну Євро–2012. Про це повідомляє Інформаційний центр «Україна–2012». «Хочу написати гімн для Євро, який би визнали офіційним або ж який би просто став улюбленою піснею в період проведення футбольного чемпіонату», — каже Джамала.

 • Віктор Леоненко: Навіть нічого не можеш — виходь на поле й бийся!

  Урочисто­святковий настрій, що панував у країні­господарці Євро­2012, дозволив уболівальникам безболісно пережити невихід із групи команди Олега Блохіна. І якщо в Росії аналогічний результат збірної призвів до кадрових змін (президент РФС Сергій Фурсенко подав у відставку), то в Україні все залишилося, як і було.

  По суті, як по ходу, так і після чемпіонату Європи «синьо­жовті» уникли серйозної критики. Водночас справжні знавці футболу прагнуть більшого. До таких максималістів можна віднести й колишнього гравця київського «Динамо» та збірної України Віктора Леоненка. >>

 • Життя після Євро

  Оцінюючи результати Євро–2012, треба відділяти футбол від політики й розрізняти країну (народ) і державу (владу). Країна чемпіонат виграла. Влада — ні.

  Чемпіонат, що з такими проблемами готувався, але успішно відбувся, засвідчив: Україна та українці — частина європейської спільноти, а не якесь «дике поле». На час Євро, зокрема в день фіналу, Київ став столицею континенту. І досить симпатичною столицею. >>

 • І навіть п’ять принців!

  У неділю до Києва, де відбувався фінал Євро, прибуло 160 чартерних авіарейсів із понад 50 країн світу. На НСК «Олімпійський» аншлагу не було — вільними лишалися більше 6 тисяч крісел. Зате ложі для VIP–гостей заповнилися під саму зав’язку. >>

 • «Не доїхала половина тих, кого ми чекали»

  Україна багато недоотримала у фінансовому плані через те, що такі збірні, як Німеччина, Англія, Голландія, не пройшли далі турнірною сіткою Євро–2012. Особливо це позначилося на українській готельній індустрії. І взагалі, якщо підсумовувати справи цієї галузі, то слід визнати, що багато готелів і хостелів відверто провалили єврочемпіонат. >>

 • Футбол без терору

  Вітчизняна спецслужба підбиває власні підсумки одразу після завершення Євро–2012 в Україні. «За висновками Антитерористичного центру СБУ, рівень терористичної загрози в Україні під час проведення фіналу Євро–2012 не змінився і був визначений, як низький, — повідомив учора керівник АТЦ, перший заступник голови СБУ Петро Шатковський. — Антитерористична система України спрацювала ефективно». >>

 • Прорив дружньої України

  У Києві чиновники не змогли «розрулити» питання туризму самотужки. Пиво, сцену, екрани та стюардів організували, а от щоб забезпечити закордонним гостям дозвілля й показати місто — то тут не обійшлося без підтримки приватників та громадських активістів. Організація «Інтересний Київ», яка вже кілька років організовує екскурсії містом, взялася за облаштування в столиці Туристичного інформаційного центру, залучивши до своєї роботи небайдужих та ініціативних людей з усієї України.

  «Півтора року тому поруч зі станцією метро «Хрещатик» ми облаштували Туристичний інформаційний центр, він якраз біля фан–зони, — розповідає директор «Інтересного Києва» Арсеній Фінберг. — Це була робота великої команди небайдужих людей».

  За його словами, кілька компаній та громадських ініціатив — ­«Оупен–Київ», «Френдлі Юкрейн», «Інтересний Київ» та структура фан–посольств УЄФА — об’єдналися, аби довести, що Україна та українці — це не расисти, живодери та жертви режиму, а передовсім гостинні, щирі люди з багатою історією та культурою. Спільними зусиллями було частково вирішено питання проведення екскурсій для туристів. Такі тури щодня безплатно проводять у центрі міста для двох груп по 20–30 людей. Крім цього, великою популярністю користувалися оглядова екскурсія на двоповерховому туристичному автобусі та екскурсії на теплоходах від Річкового порту. Взялися і за розв’язання проблеми проживання гостей Євро–2012 — ініціатива «Френдлі Юкрейн» забезпечила безплатне поселення фанів у домівки українців.

  Підбиваючи підсумки Євро у своїй царині, організатори Тури­стичного інфоцентру та активісти, що допомагають закордонним уболівальникам, розповіли про екскурсійні пріоритети «футбольних» гостей Києва та нашу перемогу в інформаційній війні. >>