Меркельленд обрав не Меркель

06.09.2011

Правоцентристська правляча партія канцлера ФРН Ангели Меркель — Християнсько–демократичний союз — програла на регіональних виборах у землі Мекленбург — Передня Померанія. Особливої гіркоти поразці додає те, що ця земля є малою батьківщиною фрау канцлера, через що її інколи жартівливо називають Меркельленд.

За попередніми результатами, ХДС отримав 24 відсотки голосів (на попередніх виборах 2006 року цю партію в землі Мекленбург — Передня Померанія підтримали майже 29 відсотків виборців). І втратив союзника: Вільна демократична партія, яка п’ять років тому на виборах до місцевого парламенту здобула 9,6 відсотка голосів виборців, цього разу взагалі не змогла подолати п’ятивідсотковий бар’єр, набравши близько 3 відсотків.

А перемогу цього разу святкували опозиційні ліваки. Лівоцентристську Соціал–демократичну партію підтримало аж 37 відсотків, партію «Ліві» — 17 відсотків виборців. Дехто з аналітиків прогнозує, що СДПН сформує в Мекленбурзі — Передній Померанії коаліцію з ХДС, як це вже було зроблено після виборів 2006 року. Проте найімовірніше, що союзу «коня і трепетної лані» цього разу не буде, і соціал–демократи логічно об’єднаються з «Лівими», прихопивши в коаліцію «Зелених» (вони, набравши більше 8 відсотків голосів, уперше увійшли до місцевого ландтагу).

Це вже не перша поразка правлячої у ФРН політичної сили на регіональних виборах, тож тривога правих зростає. Нагадаємо, у травні ХДС уперше за 58 років програла вибори в землі Баден–Вюртемберг.

Мекленбург — Передня Померанія — найменш населена федеральна земля Німеччини. Раніше вона входила до складу соціалістичної НДР і до сьогодні залишається найбіднішим регіоном країни. Головною причиною поразки ХДС на батьківщині її лідера вважають стурбованість німецьких виборців кризою в єврозоні, частину відповідальності за яку несе й Меркель. Німці також невдоволені тим, що їм доводиться виділяти з власних кишень значні кошти на гасіння фінансових криз у Греції та Іспанії.

Голосування у Мекленбурзі — Передній Померанії німецькі оглядачі називали генеральною перевіркою на міцність позицій ХДС і вільних демократів перед загальнонаціональними парламентськими виборами 2013 року. І праві, на радість соціал–демократам, цей іспит знову провалили.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>