«Воїни довго не живуть»

14.07.2011
«Воїни довго не живуть»

Прощання з побратимом Русланом у Києві. (Фото Сергій СПАСОКУКОЦЬКОГО.)

У вівторок увечері на території столичної лікарні №6 прощалися з одним із лідерів УНА–УНСО Русланом Зайченком. Як уже писала «УМ», український полiтик i громадський дiяч помер у понеділок, після тривалої хвороби, на 48–му році життя. Віддати шану патріоту України прийшло чимало людей. Серед них — екс–міністр закордонних справ Володимир Огризко, народний депутат Олесь Доній, поет Володимир Цибулько, лідер гурту «Гайдамаки» Олександр Ярмола, Фома з «Мандрів», гурт «От вінта», режисер Олесь Санін із родиною. Підтримати молоду вдову, дизайнерку Олесю Теліженко та її чотирирічного сина Аскольда, який лишився без батька, приїхала також Ніна Матвієнко з чоловіком — після закінчення панахиди народна артистка України заспівала востаннє для Руслана. Пiсню слухала вся родина митців Теліженко. За трагічним збігом обставин, саме цього дня в Музеї Івана Гончара відкрилася виставка «Коло Миколи» заслуженого художника України Миколи Теліженка.

Відспівував покійного єпископ Євстратій (Зоря), речник Української православної церкви Київського патріархату. Про Руслана, свого земляка, отець згадав як про великого поборника української державності та української церкви, завжди готового покласти життя за своїх побратимів та народ.

Бойовий побратим і друг Руслана, заступник голови Української національної асамблеї Микола Карпюк у своєму прощальному слові сказав: «Воїни довго не живуть — Отець Небесний їх любить і не відпускає надовго на землю. А Руслан був справжнім воїном і за своє коротке земне життя встиг стільки, скільки іншим і за п’ять життів не вдасться. Для всіх нас є обов’язок — продовжувати справу Руслана. І ми її, брате, завершимо».

Після прощання в Києві тіло Руслана повезли до Черкас: там, у храмі Покрови Пресвятої Богородиці, відбулася заупокійна служба. На прощальному мітингу й похороні був присутній голова УНА–УНСО Юрій Шухевич. Поховали Руслана вчора поруч зі старшим сином Євгеном.