Заворушення в Єгипті
Учора в Єгипті третій день поспіль тривали антиурядові виступи та заворушення, учасники яких вимагали відставки президента країни Хосні Мубарака, який перебуває при владі більше 30 років і за цей час не спромігся вивести країну з економічного занепаду. Щонайменше троє учасників демонстрацій та двоє поліцейських загинули та приблизно 150 осіб отримали поранення в сутичках у Каїрі та інших містах. Упродовж перших двох днів виступів поліція заарештувала 600 демонстрантів у Каїрі та ще більше 300 — в інших містах країни. Поліція застосовує для розгону демонстрантів гумові кийки, водомети та сльозогінний газ. Схоже, що влада не має інших засобів власного порятунку, ніж застосування сили, до того ж блокує інформацію про події у країні.
Антипрезидентська демонстрація в Ємені
Учора тисячі єменців зібралися на демонстрацію у столиці цієї країни Сані під гаслами з вимогою відставки президента Алі Абдулли Салеха, який править Єменом уже більше 30 років. Демонстрації були розрізненими, принаймні у чотирьох місцях столиці, зокрема й на території столичного університету. Демонстранти, яких надихнули події у Тунісі, протестували також проти корупції, економічної політики уряду, безробіття (особливо серед молоді) та браку в країні політичних свобод. Учорашні масові виступи відбулися, незважаючи на те, що минулих вихідних влада заарештувала видатну активістку у боротьбі за права людини Тавакул Карман. Її затримання викликало ще більший гнів у лавах опозиції, тому жінку звільнили.
Вибух на шахті в Колумбії
Унаслідок вибуху на невеликій вугільній шахті на північному сході Колумбії 20 шахтарів загинули та шестеро отримали поранення. Пiд землею перебувають 12 шахтарів, і про їхню долю наразі нічого не відомо. Вважають, що вибух спричинило скупчення метану. Колумбія є п’ятою країною світу за обсягами експорту вугілля. Оскільки значну кількість вугілля у цій країні видобувають відкритим наземним методом, то кількість таких інцидентів iз трагічними наслідками в цій країні порівняно невелика. Але й заходам безпеки при підземному видобутку не приділяють достатньої уваги.
Багатих обклали податком на повінь
Нищівні повені, які докучали Австралії з початку цього року, спричинили збитків на 5,6 млрд. доларів, повідомила прем’єр–міністр цієї країни Джулія Гіллард. З огляду на це, уряд змушений запровадити з 1 липня цього року додатковий податок, який стягуватимуть упродовж наступних 12 місцяців. Щоправда, не з усіх працюючих, а лише з тих, хто заробляє впродовж року більше 50 тис. австралійських доларів (один австралійський долар дорівнює одному американському), окрім мешканців, потерпілих від повені регіонів. Розмір податку такий: піввідсотка для осіб iз річним заробітком від 50 до 100 тис. доларів, і один відсоток — iз заробітком більше 100 тис. доларів.