Європа — у тебе під вікнами

Європа — у тебе під вікнами

У самому ЄС День Європи, як відомо, відзначається 9 травня. Не на честь визволення Європи від фашистів, а з іншої причини: саме того дня міністр закордонних справ Франції Шуман представив програму нового міждержавного утворення — Асоціації вугілля та сталі, від якого й веде початок нинішній ЄС. Позаяк Україна 9 травня святкує День перемоги, то європейці вирішили їй у цьому не заважати, і Президент Кучма підписав свого часу розпорядження про відзначення Дня Європи в нашій державі у третю суботу травня. Отже, гримаса долі, історична усмішка: Україна шанує День Європи на тиждень пізніше, ніж ЄС. Сьогодні і в цьому вбачається якийсь сумний символ.

Своїх в'язнів — до рiдних в’язниць

Своїх в'язнів — до рiдних в’язниць

Знущання американських та британських солдат над іракськими в'язнями неабияк сколихнули міжнародну спільноту. Для України це досить тривожна тема, оскільки в іракській в'язниці сидять двоє наших громадян — моряки судна «Навстар-1». А перебувають вони там, за даними Міністерства закордонних справ України, у жахливих умовах. Відтак МЗС глибоко стурбоване станом моряків, про що міністр Костянтин Грищенко повідомив у ноті послу США в Україні Джону Гербсту. Грищенко, зокрема, наголосив на неприйнятних умовах утримання українських громадян, відсутності життєво необхідного медичного обслуговування та напруженій ситуації навколо пенітенціарного закладу, що ставить під загрозу життя наших співвітчизників. Говорячи про стан здоров'я капітана Миколи Мазуренка і старпома Івана Сощенка, керiвник прес-служби міністерства Маркіян Лубківський сказав, що «він (стан здоров'я. — Ред.) не може бути нормальним враховуючи те, в яких умовах їх утримують».

Країна партизанів

Країна партизанів

У білоруських телерепортажах і передачах про велику Перемогу вражав надмір словосполучень «спроба фальсифікації історії». Про «фальсифікацію» говорив і президент Олександр Лукашенко, говорили натреновані перед ефіром піонери. Склалося враження, що ізольований від Європи Лукашенко в нагнітанні «переможного» сантимента шукає противагу сьогоднішньому європейському «братанню» і взаємопрощенню. Мета цієї риторики, можливо, і в тому, щоб виправдати нинішні злидні, мовляв, Білорусь і дотепер не може стати на ноги саме тому, що Друга світова війна завдала її господарству найбільший збиток порівняно з іншими державами Східної Європи. «Фальсифікацією» вважають аж ніяк не книги західних істориків, про які говорить президент, а брила страшної правди про війну в Білорусі, що стала надбанням громадськості ще за президентства Станіслава Шушкевича. Отож величезну кількість книг, досліджень, статей, мемуарів було вилучено з провідних бібліотек, позаяк вони переважно несли висновок: Друга світова мала всі ознаки війни громадянської.

Зметикувати на трьох

Зметикувати на трьох

Як сказав представник брюссельського Центру дослідження європейської політики Джордж Дура, ніколи не можна потрапити в ЄС, якщо є проблеми на кордонах. А в України і Молдови така проблема є, й ім'я їй — Придністров'я. Питання українсько-молдовських взаємин обговорювалося нещодавно на «круглому столі», організованому Фондом Фрідріха Еберта і Центром миру, конверсії та зовнішньої політики України із залученням урядовців і парламентаріїв з обох країн.

Всі статті рубрики